Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

News

Wzmocniona współpraca

Bertelsmann Printing Group (BPG) zawarł dwie kolejne umowy Subscription Smart z firmą Heidelberg. W styczniu 2022 roku w zakładzie Mohn Media w Gütersloh zostanie uruchomiony używany Speedmaster XL 162-8-P, a w lutym nowy Speedmaster XL 106-10-P+L.

więcej

Rozmowa

Solidny fundament Landy

Na początku 2020 roku Asher Levy oficjalnie został przewodniczącym firmy Landa Digital Printing (LDP). Levy, będący wcześniej dyrektorem generalnym w Orbotech, objął nowe stanowisko w LDP w czasach wielkich możliwości, ale także w czasach nie dających się przewidzieć wyzwań, związanych z pandemią Covid-19, która dotkliwie wpłynęła na większość branż na całym świecie. W wywiadzie na temat swoich pierwszych miesięcy w LDP, prezes firmy przedstawia trudny okres przejściowy dla całej branży poligraficznej oraz plany na przyszłość dla Landa Digital Printing.

Imponująco inne opakowania

Karl Knauer Poland to jedna z wiodących firm w Polsce zajmująca się produkcją opakowań i opakowań ozdobnych. Poprzez swoją dewizę bycia „imponująco inną”, zapewnia ona tworzenie opakowań, które na pierwszy rzut oka zdają się być niemożliwe do wykonania.

Jesteśmy ludźmi, nie awatarami

W połowie marca wiodące na świecie targi drupa zostały przełożone z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa na kwiecień 2021 roku. W wywiedzie z PRINT & PUBLISHING Dyrektor drupy z Messe Düsseldorf, Sabine Geldermann, odpowiada na nurtujące pytania napływające ze strony branży poligraficznej.

MTP oczkiem w głowie

Rada Nadzorcza Międzynarodowych Targów Poznańskich podjęła uchwałę o powierzeniu Tomaszowi Kobierskiemu funkcji prezesa zarządu Grupy MTP. Zastąpi on swojego kolegę po fachu, Przemysława Trawę, z którym współpracował przez ostatnie 20 lat.

Przegląd maszyn i urządzeń

Wielozadaniowa Rapida 76

 

Firma Koenig & Bauer prezentuje najnowszą wersję maszyny Rapida 76, przeznaczoną do produkcji w formacie B2. Oprócz dotychczasowych korzyści, urządzenie oferuje szereg nowych możliwości, takich jak kompleksowa automatyzacja, szeroki wachlarz potencjalnych zastosowań, specjalne techniki pomiarowe i kontrolne oraz dużą gama dostępnych usług cyfrowych.

Speedmaster XL 106

 

Niemiecka drukarnia opakowań Schäfer Druck & Verpackung, zainstalowała niedawno maszynę Speedmaster XL 106-6 + L, najnowszej generacji 2020 od Heidelberga. Jest to pierwsza instalacja w Niemczech nowo pokazanego Heidelberga z automatyczną zmianą płyt.

VarioPrint dla wielu zastosowań

Canon, lider w dziedzinie rozwiązań do obrazowania cyfrowego, ogłosił wprowadzenie nowej oferty dla drukarek komercyjnych varioPrint iX-series. Ta zaawansowana drukarka arkuszowa wykorzystuje technologie iQuariusiX, które łączą jakość obrazu offsetowego z produktywnością i opłacalnością produkcyjnego druku atramentowego.

Print Evolution Journey

Konica Minolta włączyła do swojej oferty nowy innowacyjny system do druku przemysłowego – AccurioWide 200. To urządzenie, które może być wykorzystywane do druku na różnorodnych materiałach w reklamie wewnętrznej i zewnętrznej, dla którego druk na wymagających podłożach nie stanowi już żadnego wyzwania.

Temat miesiąca

Born to run

HP zaprezentowało swoje nowe portfolio komercyjnych maszyn do druku cyfrowego, które firma chciała pierwotnie pokazane na żywo na drupie. Kryzys koronawirusowy i przesunięcie drupy udaremniło prezentację, ale nie innowacyjność, którą nowe systemy oferują pod względem wydajności, jakości druku i wszechstronności.

Systemowe wstrzymanie

Prawdopodobnie marzec 2020 roku zapamiętamy na długo. Oprócz faktu, że wiele wydarzeń zostało odwołanych lub przełożonych z powodu koronawirusa, Heidelberg ogłosił pakiet strukturalny, który jest sporym wyzwaniem.

Pixelmania w Muzeum

Lokomotywy i stare pojazdy stanowiły inspirujące tło dla wręczenia nagród Golden Pixel w ramach 19 już edycji konkursu. Goście przybyli do Muzeum Techniki, by obejrzeć najlepsze drukowane projekty powstałe przez ostatni rok.

Kabelek z drukarki

Większość drukarzy i osób związanych z branżą przyznaje, że do niedawna jeszcze mieli ograniczone pojęcie o drukowanej elektronice. Była to dla nich przysłowiowa czarna magia, z którą jednak należało się zmierzyć, biorąc pod uwagę potencjał tego segmentu druku.

Biblioteka

Świecą w ciemności

Dostawca usług poligraficznych Schätzl Druck & Medien i słoweńska firma Hooray Studios nadają spersonalizowanym książkom dla dzieci nowy wymiar: dzięki książce „Blask w ciemności” mały czytelnik, oprócz zwykłej opowieści, może odkryć ukrytą historię, która świeci w ciemności.

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Reklama

Partnerzy