Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Polska, Czechy, Słowacja

Data publikacji: luty 2011

 

W ostatnim czasie firma KBA umocniła swoją pozycję na rynkach Polski i Czech w zakresie dostawy rozwiązań dla druku akcydensów, gazet oraz opakowań w technice offsetowej. „Idąc za ciosem”, z początkiem marca koncern przeobraził spółkę KBA-Polska w nową firmę-córkę pod nazwą KBA CEE Sp. z o.o. Będzie ona odpowiedzialna za sprzedaż i serwis maszyn na terenie Polski, Czech i Słowacji.

 

Jan Korenc, wiceprezes KBA CEE, pokieruje biurem w Pradze i będzie odpowiedzialny za sprzedaż i serwis na terenie Czech i Słowacji

Prezesem nowej spółki KBA CEE jest Oliver Becker, od pięciu lat pełniący funkcję prezesa KBA-Polska.

Główna siedziba nowej spółki-córki KBA mieści się w Warszawie, zaś jej filie są zlokalizowane w Pradze i w Bratysławie. Zatrudniająca dwudziestu pracowników warszawska centrala ma skupić się przede wszystkim na obsłudze polskich użytkowników zwojowych i arkuszowych maszyn drukujących KBA. Za współpracę z obecnymi i przyszłymi użytkownikami arkuszowych maszyn offsetowych z Czech i Słowacji jest odpowiedzialny trzynastoosobowy zespół pracowników filii handlowo-serwisowych w Pradze i w Bratysławie. Kooperacja techników serwisowych i instruktorów druku pod wspólnym szyldem KBA CEE we wszystkich trzech krajach ma zapewnić maksymalne wykorzystanie ich kwalifikacji i optymalną obsługę użytkowników arkuszowych maszyn offsetowych. Sprzedaż maszyn zwojowych w Czechach pozostanie w gestii wieloletniego przedstawicielstwa KBA w tym kraju, firmy Ing-Petr Kloc a spol, s.r.o.

Prezesem nowej spółki KBA CEE jest Oliver Becker, od pięciu lat pełniący funkcję prezesa KBA-Polska. Chce się on skupić głównie na rynku polskim, który stał się w ostatnim czasie bardzo znaczący dla całego koncernu KBA. Z kolei Jan Korenc, dotychczasowy dyrektor sprzedaży i marketingu w czeskiej spółce-córce KBA-Grafitec s.r.o. w Dobrušce, pokieruje – jako wiceprezes – biurem KBA CEE w Pradze i będzie odpowiedzialny za sprzedaż i serwis na terenie Czech i Słowacji. Rozważa się ewentualne późniejsze rozszerzenie obszaru działania KBA CEE na inne kraje Europy Środkowo-Wschodniej.

 

Silny region
W regionie objętym działaniami KBA CEE firma KBA może się pochwalić licznymi instalacjami maszyn offsetowych przeznaczonych do drukowania opakowań, akcydensów i gazet. Mimo że w ostatnich latach inwestycje w nowe maszyny rotacyjne uległy wyraźnej redukcji, kierownictwo KBA zakłada, że wschodnie kraje Unii Europejskiej w dalszej perspektywie wykażą wzrost. Bliskość geograficzna Polski, Czech i Słowacji oraz zakładów produkujących arkuszowe maszyny offsetowe w Radebeul (Niemcy) i w Dobrušce (Czechy) to kolejna korzyść dla klientów z tego regionu Europy. Co więcej, KBA jest jedynym producentem maszyn drukujących dysponującym fabryką arkuszowych maszyn offsetowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Pochodząca z Dobruški nowa maszyna KBA Rapida 75E znajduje coraz więcej użytkowników nie tylko w tym regionie, ale też w innych krajach świata.

 

Maszyna za maszyną
W 2010 roku i w pierwszych tygodniach bieżącego roku liczne drukarnie w Polsce i Czechach specjalizujące się w offsecie arkuszowym zainstalowały lub zdecydowały się na zakup maszyn KBA Rapida reprezentujących wszystkie klasy formatowe. Są wśród nich maszyny zakontraktowane przez klientów z Polski: pracująca w firmie TFP w Kórniku koło Poznania, mierząca ponad 30 metrów długości wielkoformatowa KBA Rapida 162a z podwójnym lakierowaniem, drukująca w formacie 120 x 162 cm oraz sześciokolorowa KBA Rapida 142 z wieżą lakierującą, trzema segmentami przedłużonego wykładania i systemami logistyki stosu, zakupiona przez firmę Karton-Pak z Nowej Soli w pobliżu Zielonej Góry. Pomyślnie przeprowadzona instalacja wielkoformatowego urządzenia u tego klienta przyczyniła się do szybkiego zamówienia średnioformatowej maszyny KBA Rapida 106. Ponadto już w kwietniu w firmie Offset Druk z Rzeszowa zostanie uruchomiona w pełni zautomatyzowana, wyposażona w najnowsze technologie KBA Rapida 106 z sześcioma zespołami drukującymi, dwiema wieżami lakierującymi oraz systemem niezależnego napędu cylindrów płytowych, która wyznacza nowe trendy w tej klasie formatowej pod względem czasów narządzania i uszlachetniania inline.

Z kolei w Czechach renomowany producent opakowań, firma Smurfit Kappa, zdecydował się niedawno na instalację maszyny KBA Rapida 162a z pięcioma zespołami drukującymi i wieżą lakierującą. Natomiast firma Grafobal Artypa zamówiła w KBA maszynę KBA Rapida 106 z sześcioma zespołami drukującymi i dwiema wieżami lakierującymi. W firmie Tiskarna KB w miejscowości Most stanie czterokolorowa maszyna KBA Rapida 105 z wieżą lakierującą.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty