Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

ThermoFlexX. Podwyżki cen

© XSYS

XSYS zapowiedział wzrost cen na wszystkie produkty i części zamienne ThermoFlexX. Firma uzasadnia swoją decyzję krytyczną, globalną sytuacją ekonomiczną, która stale zwiększa koszty działu produkcji urządzeń prepress.

 

Na sytuację w firmie XSYS wpływają, takie czynniki, jak braki w dostawach stali i tworzyw sztucznych, globalne niedobory części elektronicznych, niestabilne ceny gazu i energii elektrycznej, wysokie ceny transportu, szczególnie morskiego.

Zapowiedziane przez XSYS wzrosty obejmują 10 procent w przypadku kamer ThermoFlexX i urządzeń ThermoFlexX Catena, podczas gdy umowy dotyczące części zamiennych i serwisowych odnotują 20 procentowy wzrost, ponieważ zostały wyłączone z poprzednich podwyżek. Wszystkie podwyżki obowiązują od 15 października 2022 r.

„Z pewnością rozumiemy, że wyższe ceny przyczynią się do i tak już trudnej sytuacji dla naszych klientów, ale biorąc pod uwagę obecne warunki rynkowe, nie mamy innego wyboru, jak przenieść część tych znaczących wzrostów w celu zapewnienia nieprzerwanych i niezawodnych dostaw sprzętu XSYS” – stwierdził Friedrich von Rechteren, wiceprezes ds. globalnego handlu w XSYS.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Witamy w roku drupy 2024…

Trudno w to uwierzyć. Po ośmioletniej przerwie w tym roku targi drupa ponownie odbędą się w Düsseldorfie. Oczekiwania są wielkie, ale w branży wciąż niewiele słychać.

 

Jeśli pamiętacie, jakie było typowe „uczucie mrowienia” w okresach poprzedzających poprzednie drupy w ostatnich latach, w porównaniu z tą drupą jest ono właściwie prawie zerowe. „Działanie jak zwykle” jest na porządku dziennym i tak postępują firmy. Niewiele już firm zaprasza przedstawicieli mediów na dobrze zorganizowane i merytoryczne konferencje prasowe i prezentacje z odpowiednim wyprzedzeniem przed targami, aby zaprezentować wspaniałe wieści o nowych produktach. Oszczędza to wysiłek organizacyjny, a przede wszystkim koszty podróży.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty