Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Zakup udziałów w Zollikofer

Dzięki przejściu na energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych, elektrownia firmy Koehler Renewable Energy zredukuje emisję dwutlenku węgla o ponad 150 000 ton rocznie.

© Koehler Group

Od lipca 2021 roku Koehler Renewable Energy, będący częścią grupy Koehler, przejmie 60 procent udziałów w grupie Zollikofer w celu zapewnienia długoterminowych dostaw surowców na biomasę dla swoich elektrowni. Grupa Koehler postawiła sobie za cel, aby do 2030 roku wykorzystywać więcej energii ze źródeł odnawialnych do produkcji papieru, a ten zakup ma zapewnić firmie długoterminowe dostawy biomasy dla istniejących i przyszłych elektrowni. Zollikofer jest międzynarodową firmą logistyczno-handlową z siedzibą w Bad Wurzach w Niemczech, dostarczającą usługi w zakresie przetwarzania, obróbki, handlu i logistyki drewna i produktów drewnianych - w szczególności produktów ubocznych z tartaków, produktów z kory, drewna odzyskanego oraz biomasy wykorzystywanej do recyklingu i energii cieplnej.

Grupa Koehler od 2012 roku stawia na zrównoważoną energię, tworząc Koehler Renewable Energy (KRE). Od tego czasu zrealizowała w całej Europie liczne projekty z zakresu energii wiatrowej, fotowoltaiki, energetyki wodnej i kogeneracji. W ramach strategii zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstwo zamierza zmienić źródło energii w swojej elektrowni w Oberkirch na biomasę. Zastosowanie biomasy zamiast węgla pozwoli firmie na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o ponad 150 000 ton rocznie. Grupa posiada już wiele tartaków do produkcji wiórków na biomateriały i energię cieplną, aby zapewnić swoim elektrowniom zasilanym biomasą regionalne paliwo.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty