Kalendarium 2014

29.09 - 02.10 · Taropak

13.10 - 15.10 · World Publishing Expo

05.11 - 07.11 · Viscom Frankfurt

Druk cyfrowy

Atlantic Zeiser. Biało na czarnym.

Podczas targów Ipex firma Atlantic Zeiser zaprezentuje swoje sztandarowe rozwiązania z zakresu druku akcydensowego, opakowań i etykiet, a także znakowania produktów. Linia urządzeń Omega, która będzie stanowiła główny trzon targowej prezentacji firmy, spełnia wszelkie wymagania dotyczące funkcjonalności i efektywności kosztowej, stawiane obecnie przez rynek poligraficzny.

więcej »

Kolejne wdrożenia w Polsce. CS665 Firmy Oce.

Oferując najwyższą w swojej klasie elastyczność w doborze konfiguracji, Océ CS665 Pro dopasowuje się do potrzeb i zadań realizowanych przez potencjalnego użytkownika. W ostatnim czasie w tym gronie znalazły się drukarnie: Center Print z Warszawy oraz Digital z Tczewa.

więcej »

Jak kontrolować zużycie papieru w biurze?. Papier wciąga.

Biorąc pod uwagę fakt, że biura na całym świecie od lat działają w oparciu o komputery, Internet i sieciowe narzędzia komunikacji, takie jak e-mail, rosną także oczekiwania w stosunku do popularyzacji idei „biura bez papieru”.

więcej »

Rozwiązania Mimaki dla inkjetu i tekstyliów. Cyfrowy początek roku.

Niespełna cztery lata temu firma Mimaki wprowadziła na rynek swoją pierwszą wielkoformatową drukarkę inkjetową z utrwalaniem UV – UJF-605C, która posiadała opcję drukowania białym atramentem, umożliwiając tym samym uzyskanie jasnych, żywych kolorów na różnorodnych podłożach, włączając podłoża transparentne.

więcej »

Monochromatyczne rozwiązania Konica Minolta. Więcej opcji dla czerni i bieli.

Grudzień upłynął pod znakiem nowości w zakresie zaawansowanych systemów monochromatycznego druku produkcyjnego, wprowadzanych na polski rynek.

więcej »

Amplico inwestuje w linię bizhub. Kompleksowo dla biura.

Grupa Amplico zainwestowała niedawno w kompleksowy system drukujący Konica Minolta, który zastąpił całość urządzeń biurowych działających do niedawna w firmie.

więcej »

Druk kart identyfikacyjnych. ID w mgnieniu oka.

Firma Zebra Technologies, lider w dziedzinie rozwiązań druku specjalistycznego i automatycznej identyfikacji, wprowadziła do swojej oferty rozwiązanie QuikCard ID, służące do szybkiego tworzenia kart identyfikacyjnych.

więcej »

Kodak koduje. Security printing: druk nie do podrobienia.

Wielopoziomowa wartość, jaką przypisuje się kwestii oryginalności użytków, rozpatrywana pod kątem nie tylko finansowym, ale i etycznym, społecznym, czy politycznym, skłania producentów do poszukiwania coraz nowszych i skuteczniejszych sposobów, które pozwoliłyby im na zabezpieczenie wydruków przed sfałszowaniem.

więcej »

Chicagowskie osiągnięcia Pressteka. Cyfrowe technologie nagrodzone.

Firma Presstek otrzymała prestiżową statuetkę Must See ’ems, której wręczenie odbyło się podczas targów Print 09 w Chicago.

więcej »

TruePress 344N w drukarni Wieland. Cyfrowy druk offsetowy.

Mówi się, że z porównania maszyn cyfrowych i offsetowych, żadna ze stron nie wyjdzie zwycięsko – mamy tu bowiem do czynienia z zupełnie różnymi, ale wzajemnie uzupełniającymi się technologiami. Firma Screen udowadnia jednak, że – czerpiąc z obu technologii – można stworzyć ciekawe i efektywne rozwiązanie, takie jak system TruePress 344N z bezpośrednim naświetlaniem form drukowych w maszynie.

więcej »

Komentarz miesiąca

Proces zmiany prasy codziennej

Codzienne gazety drukowane na pewno nie znikną w najbliższych latach z rynku, ale z całą pewnością się zmienią. Coraz większe znaczenie będą miały wydania elektroniczne i dziennikarstwo o wysokiej jakości, za które czytelnicy będą musieli oraz chcieli zapłacić. Dodatkowo prasa papierowa daje czytelnikowi pewną gwarancję, można jej dotknąć. Ale model zachowania konsumenta zmienił się przez...

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej - 32%
 
Ciągle jest ciężko - 37%
 
Najgorsze jeszcze przed nami - 22%
 
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu - 8%
 

Wszystkich głosów: 121

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty