Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Nowy Screen Truepress Jet520HD

Data publikacji: październik 2014

Osiem lat po wprowadzeniu na rynek swojej pierwszej superszybkiej zwojowej maszyny do druku atramentowego firma Screen przedstawia kolejną generację urządzeń, której pierwszym przedstawicielem jest model Screen Truepress Jet520HD. Maszyna ta została już zainstalowana u dwóch klientów: w drukarni Nic.Oud w Holandii oraz Baumer w Szwajcarii.

 

Zaprojektowane od podstaw urządzenie Screen Truepress Jet520HD zostało wyposażone w kilka nowości.

Zaprojektowane od podstaw urządzenie Screen Truepress Jet520HD zostało wyposażone w kilka nowości: system prowadzenia papieru, moduły suszące i głowice. Ponadto drukuje przy użyciu nowych atramentów, dających szeroki gamut kolorystyczny. Podobnie jak wiele innych maszyn tej klasy, nowy model marki Screen ma szerokość 520 mm, jednakże w tym miejscu kończą się podobieństwa. Pierwszą znaczącą różnicą jest zależność prędkości i rozdzielczości druku. Najlepszą jakość wydruku można osiągnąć przy prędkości 50 m/min z rozdzielczością 1200 x 1200 dpi, podczas gdy najszybsza prędkość wynosząca 120 m/min pozwala na druk z rozdzielczością 600 x 600 dpi. Dodatkową zaletą Screen Truepress Jet520HD jest możliwość nakładania na podłoże kropli o zmiennej wielkości. W połączeniu z unikatowymi algorytmami cieniowania krople o różnych rozmiarach mogą być aplikowane z dużą dokładnością, zwiększając jakość druku i obniżając zużycie atramentu. Kolejnym charakterystycznym aspektem jest właśnie nowy atrament o dużej gęstości, zbliżonej do tej typowej dla farb offsetowych. Dzięki temu operator może decydować, czy drukować w najwyższej jakości, czy stosować mniej atramentu, redukując tym samym koszty.

 

Unikalna elastyczność

Większość atramentowych maszyn zwojowych dostępnych na rynku drukuje na ograniczonej gamie podłoży – zazwyczaj o gramaturze od 60 do 170 g/m2. Maszyna Screen Truepress Jet520HD obsługuje podłoża od 40 do 250 g/m2, co zwiększa zakres jej zastosowania. Podstawowa wersja nowego urządzenia jest czterokolorowa, ale jej modułowa konstrukcja pozwala na rozbudowę o dodatkowe głowice drukujące. Każda z nich jest sterowana niezależnie, co powoduje, że przy druku jednym kolorem pozostałe głowice są wyłączone.

Screen Truepress Jet520HD posiada opcjonalny system inspekcyjny JetInspection marki Screen, który sprawdza całe strony i porównuje wydruki z plikami RIP, zapewniając kontrolę zgodności. Uzupełnieniem maszyny jest oprogramowanie do sterowania przepływem pracy Screen Equios. Jego nowa wersja, wprowadzona na rynek wraz z modelem Screen Truepress Jet520HD, posiada funkcje, które optymalizują pracę urządzenia, między innymi: In-RIP Smart Imposition, ICC Profile Editor czy Spot Colour Editor.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty