Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Nowy Screen Truepress Jet520HD

Data publikacji: październik 2014

Osiem lat po wprowadzeniu na rynek swojej pierwszej superszybkiej zwojowej maszyny do druku atramentowego firma Screen przedstawia kolejną generację urządzeń, której pierwszym przedstawicielem jest model Screen Truepress Jet520HD. Maszyna ta została już zainstalowana u dwóch klientów: w drukarni Nic.Oud w Holandii oraz Baumer w Szwajcarii.

 

Zaprojektowane od podstaw urządzenie Screen Truepress Jet520HD zostało wyposażone w kilka nowości.

Zaprojektowane od podstaw urządzenie Screen Truepress Jet520HD zostało wyposażone w kilka nowości: system prowadzenia papieru, moduły suszące i głowice. Ponadto drukuje przy użyciu nowych atramentów, dających szeroki gamut kolorystyczny. Podobnie jak wiele innych maszyn tej klasy, nowy model marki Screen ma szerokość 520 mm, jednakże w tym miejscu kończą się podobieństwa. Pierwszą znaczącą różnicą jest zależność prędkości i rozdzielczości druku. Najlepszą jakość wydruku można osiągnąć przy prędkości 50 m/min z rozdzielczością 1200 x 1200 dpi, podczas gdy najszybsza prędkość wynosząca 120 m/min pozwala na druk z rozdzielczością 600 x 600 dpi. Dodatkową zaletą Screen Truepress Jet520HD jest możliwość nakładania na podłoże kropli o zmiennej wielkości. W połączeniu z unikatowymi algorytmami cieniowania krople o różnych rozmiarach mogą być aplikowane z dużą dokładnością, zwiększając jakość druku i obniżając zużycie atramentu. Kolejnym charakterystycznym aspektem jest właśnie nowy atrament o dużej gęstości, zbliżonej do tej typowej dla farb offsetowych. Dzięki temu operator może decydować, czy drukować w najwyższej jakości, czy stosować mniej atramentu, redukując tym samym koszty.

 

Unikalna elastyczność

Większość atramentowych maszyn zwojowych dostępnych na rynku drukuje na ograniczonej gamie podłoży – zazwyczaj o gramaturze od 60 do 170 g/m2. Maszyna Screen Truepress Jet520HD obsługuje podłoża od 40 do 250 g/m2, co zwiększa zakres jej zastosowania. Podstawowa wersja nowego urządzenia jest czterokolorowa, ale jej modułowa konstrukcja pozwala na rozbudowę o dodatkowe głowice drukujące. Każda z nich jest sterowana niezależnie, co powoduje, że przy druku jednym kolorem pozostałe głowice są wyłączone.

Screen Truepress Jet520HD posiada opcjonalny system inspekcyjny JetInspection marki Screen, który sprawdza całe strony i porównuje wydruki z plikami RIP, zapewniając kontrolę zgodności. Uzupełnieniem maszyny jest oprogramowanie do sterowania przepływem pracy Screen Equios. Jego nowa wersja, wprowadzona na rynek wraz z modelem Screen Truepress Jet520HD, posiada funkcje, które optymalizują pracę urządzenia, między innymi: In-RIP Smart Imposition, ICC Profile Editor czy Spot Colour Editor.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty