Kalendarium

15-18.03.2018 · Lipskie Targi Książki, Lipsk

19-24.03.2018 · IPEX, Londyn

27.02-02.03.2018 · Embax, Brno

7-9.02.2018. · RemaDays, Nadarzyn

27-30.01.2018 · Paperworld, Frankturt n/Menem

Nowy Screen Truepress Jet520HD

Data publikacji: październik 2014

Osiem lat po wprowadzeniu na rynek swojej pierwszej superszybkiej zwojowej maszyny do druku atramentowego firma Screen przedstawia kolejną generację urządzeń, której pierwszym przedstawicielem jest model Screen Truepress Jet520HD. Maszyna ta została już zainstalowana u dwóch klientów: w drukarni Nic.Oud w Holandii oraz Baumer w Szwajcarii.

 

Zaprojektowane od podstaw urządzenie Screen Truepress Jet520HD zostało wyposażone w kilka nowości.

Zaprojektowane od podstaw urządzenie Screen Truepress Jet520HD zostało wyposażone w kilka nowości: system prowadzenia papieru, moduły suszące i głowice. Ponadto drukuje przy użyciu nowych atramentów, dających szeroki gamut kolorystyczny. Podobnie jak wiele innych maszyn tej klasy, nowy model marki Screen ma szerokość 520 mm, jednakże w tym miejscu kończą się podobieństwa. Pierwszą znaczącą różnicą jest zależność prędkości i rozdzielczości druku. Najlepszą jakość wydruku można osiągnąć przy prędkości 50 m/min z rozdzielczością 1200 x 1200 dpi, podczas gdy najszybsza prędkość wynosząca 120 m/min pozwala na druk z rozdzielczością 600 x 600 dpi. Dodatkową zaletą Screen Truepress Jet520HD jest możliwość nakładania na podłoże kropli o zmiennej wielkości. W połączeniu z unikatowymi algorytmami cieniowania krople o różnych rozmiarach mogą być aplikowane z dużą dokładnością, zwiększając jakość druku i obniżając zużycie atramentu. Kolejnym charakterystycznym aspektem jest właśnie nowy atrament o dużej gęstości, zbliżonej do tej typowej dla farb offsetowych. Dzięki temu operator może decydować, czy drukować w najwyższej jakości, czy stosować mniej atramentu, redukując tym samym koszty.

 

Unikalna elastyczność

Większość atramentowych maszyn zwojowych dostępnych na rynku drukuje na ograniczonej gamie podłoży – zazwyczaj o gramaturze od 60 do 170 g/m2. Maszyna Screen Truepress Jet520HD obsługuje podłoża od 40 do 250 g/m2, co zwiększa zakres jej zastosowania. Podstawowa wersja nowego urządzenia jest czterokolorowa, ale jej modułowa konstrukcja pozwala na rozbudowę o dodatkowe głowice drukujące. Każda z nich jest sterowana niezależnie, co powoduje, że przy druku jednym kolorem pozostałe głowice są wyłączone.

Screen Truepress Jet520HD posiada opcjonalny system inspekcyjny JetInspection marki Screen, który sprawdza całe strony i porównuje wydruki z plikami RIP, zapewniając kontrolę zgodności. Uzupełnieniem maszyny jest oprogramowanie do sterowania przepływem pracy Screen Equios. Jego nowa wersja, wprowadzona na rynek wraz z modelem Screen Truepress Jet520HD, posiada funkcje, które optymalizują pracę urządzenia, między innymi: In-RIP Smart Imposition, ICC Profile Editor czy Spot Colour Editor.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Automatyzacja również na fali

Przed nami targi Fespa. W tym roku jeszcze większe niż w poprzednich latach. Daje to wszystkim do myślenia. Skoro około 700 wystawców na targach w Berlinie pokaże nowości i innowacyjne rozwiązania, oznacza to duży rozwój branży reklamowej i poligraficznej albowiem bez druku nie ma reklamy i bez reklamy nie ma druku. Wiele firm przyjedzie aby przyjrzeć się nowym technologiom i ich zastosowaniom w celu podjęcia decyzji inwestycyjnych. Nie ma nawet najmniejszych wątpliwości, że branża druku reklamowego proponuje wiele świetnych rozwiązań, które dają firmom usługowym możliwości rozwoju.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty