Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Pierwsza Landa w Irlandii

Pierwsza maszyna drukująca Landa S10 Nanographic w Irlandii zlokalizowana będzie w drukarni McGowans.

© McGowans

Drukarnia McGowans zdecydowała się na zakup cyfrowej maszyny drukującej - Landa S10 Nanographic Printing Press. To pierwsza nanograficzna maszyna producenta Landa Digital Printing zainstalowana w Irlandii.

 

Założona ponad 30 lat temu firma McGowans rozwinęła swoją działalność inwestując w wysokiej jakości technologię, która pozwala firmie konkurować w każdym segmencie rynku, od nośników na rynku reklamy outdoorowej, przez dekorowanie wnętrz, druk akcydensowy, rozwiązania POS, tekturę falistą po marketing empiryczny, aż po wielkoformatowy druk 3D. Obecnie, zatrudniając 123 pracowników, McGowans jest dostawcą wybieranym przez wiele wiodących firm zlecających usługi druku, marek, agencji marketingowych i sieci handlowych w Irlandii. Park maszynowy drukarni obejmuje także maszyny mało- i wielkoformatowe, a także oprogramowanie do wizualizacji 3D i inne usługi o wartości dodanej, co umożliwiło firmie dywersyfikację oferty i osiągnięcie kolejnych etapów na drodze rozwoju.

 

Podwojone zyski

Wybrana ze względu na opłacalną produkcję średnich i dużych nakładów, nowa maszyna umożliwi irlandzkiej firmie wejście na rynek składanych kartonów i rozszerzenie oferty poza detaliczne punkty sprzedaży oraz mniejsze zlecenia komercyjne w zakresie druku i pakownia. Oprócz tego, nowa technologia ma pozwolić drukarni na podwojenie obrotów na rynku druku cyfrowego. Format B1 uzupełnia ofertę producenta o możliwość drukowania na niemal każdym materiale w zastosowaniach dodatkowych, poszerzając ofertę firmy o nowe produkty.

Jak podkreśla Malcolm McGowan, dyrektor generalny drukarni, Landa S10 wypełni lukę między istniejącą ofertą małych formatów drukowanych cyfrowo a działem wielkoformatowej tektury falistej. Korzystając z zalet druku cyfrowego, firma będzie mogła realizować znacznie większe nakłady w obszarze reklamy, druku akcydensowego, rozwiązań POS i opakowań składanych, zapewniając jednocześnie szybką obsługę i zmniejszoną ilość produkowanych odpadów przy ograniczonej powierzchni magazynowej, co pozwoli wzmocnić zrównoważony charakter działań klientów.  

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty