Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Xeikon poszerza serię 3000

Data publikacji: październik 2010

 

Xeikon zapowiedział poszerzenie swojego asortymentu urządzeń do cyfrowej produkcji etykiet o cztery nowe modele, wchodzące w skład rodziny Xeikon 3000. Uzupełniając ofertę o kolejne maszyny, dopasowane do różnych zastosowań, firma oferuje producentom etykiet większe możliwości. Do serii zalicza się zupełnie nowy model Xeikon 3050 oraz ulepszona wersja urządzenia Xeikon 3000 – Xeikon 3030.

 

© Xeikon
Maszyna Xeikon 3500 oferuje zoptymalizowaną prędkość zadruku rzędu 19,2 m/min.

Nowy Xeikon 3030, który w zasadzie stanowi model podstawowy, zaprezentowano niedawno podczas targów Labelexpo Americas w Chicago, gdzie również po raz pierwszy w Ameryce Północnej pojawił się „najmłodszy” model serii, Xeikon 3500. Wszystkie cztery maszyny drukujące, oferujące taką samą jakość zadruku, można podzielić na dwie grupy, które różnią się od siebie szerokością wstęgi: 330 mm i 516 mm. Obie grupy mogą być wykorzystywane zarówno w standardowej produkcji, jak również dla bardziej wymagających zastosowań. Modele podstawowe bez problemu można wyposażyć na miejscu w dodatkowe, bardziej zaawansowane opcje, które pozwalają uzyskać na przykład większą szerokość wstęgi czy wyższą prędkość zadruku.

Wszystkie modele zadrukowują dużą liczbę różnych podłoży, bez konieczności uprzedniego powlekania powierzchni – od materiałów samoprzylepnych, jak folie wytłaczane, polipropylen, PVC i PET, poprzez tekturę, papier o gramaturze od 40 do 350 g/m², na przezroczystych i nieprzezroczystych foliach skończywszy. Poniżej przedstawiamy poszczególne modele Xeikon 3000 w ogólnym zarysie:

 
Xeikon 3030

Nowa wersja urządzenia dla szerokości wstęgi 330 mm, dzięki opcji uszlachetniania, rozszerza zakres zastosowań druku cyfrowego w produkcji etykiet. Na miejscu u klienta można przeprowadzić upgrade do wyższych modeli, dzięki czemu maszyna będzie w stanie sprostać rosnącym wymaganiom rynkowym. Urządzenie osiąga prędkość sięgającą do 9,6 m/min. Klienci, którzy posiadają już starszy model, Xeikon 3000, mogą zaktualizować go do najnowszej wersji 3030.

 
Xeikon 3050

To nowy model podstawowy dla drukarń, realizujących zlecenia na wstędze o szerokości powyżej 330 mm. Urządzenie może zadrukowywać wstęgę o szerokości 516 mm z prędkością 9,6 m/min. Istnieje możliwość upgrade’u do wersji 3500.

 
Xeikon 3300

Urządzenie to jest bez wątpienia bestsellerem całej serii Xeikon. Maszynę wykorzystuje się najczęściej do zadruku wstęg o szerokości 330 mm, ale dobrze sprawdza się także w pracy na mediach 200-milimetrowych. Maksymalna prędkość zadruku wynosi 19,2 m/min.

 
Xeikon 3500

Maszyna drukująca, którą po raz pierwszy zaprezentowano w maju tego roku, jest uznawana za najwydajniejszy model z całej serii. Oferuje ona zoptymalizowaną prędkość zadruku rzędu 19,2 m/min. Maksymalna szerokość wstęgi wynosi 516 mm, natomiast minimalna – 250 mm. Zdolność produkcyjna tego modelu sięga 570 m²/godz.

 
Uniwersalny front-end

Obok maszyn drukujących serii Xeikon 3000, na rynek wkracza front-end X-800. Urządzenie to bazuje na otwartych standardach i może być włączone w każde środowisko produkcyjne. Modułowa budowa maszyny drukującej daje jej użytkownikom większe pole manewru i pozwala na wykorzystanie urządzenia do zmiennych zastosowań. Jednocześnie model gwarantuje wyższą produktywność i doskonałą jakość produktów końcowych. Maszyna wyposażona jest w nowy Adobe PDF Print Engine. Natywna obsługa PDF-ów oferuje niezawodność i pozwala na bezproblemową obsługę przezroczystości.

 
Nieszkodliwy toner
W urządzeniu Xeikon 3000 wykorzystywany jest nowy toner QA-I. Odpowiada on wymaganiom bezpieczeństwa w pośrednim kontakcie z żywnością w temperaturze pokojowej i nadaje się do kontaktu bezpośredniego w przypadku suchych artykułów spożywczych, które nie zawierają oleju lub tłuszczu. Ponadto tonery QA-I cechuje duża odporność na światło, potwierdzona w badaniach laboratoryjnych.
« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty