Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Na dopalaczach

Data publikacji: luty 2011

 

Już za kilka miesięcy Ferag Polska zainstaluje pierwszy w Polsce system dopalania wyprodukowany przez niemiecką firmę Venjakob, którą reprezentuje w naszym kraju od zeszłego roku. Niedawno zakontraktowany system posłuży do oczyszczania powietrza poprocesowego firmie Atrium Centrum Ploterowe.

 
© PAI PrintinPoland.com

System Venjakob będzie wykorzystywany do oczyszczania powietrza poprocesowego, wychodzącego z linii produkującej materiały do druku wielkoformatowego oferowane pod marką Ikonos. „Obecnie produkcja materiałów sprzedawanych pod marką Ikonos odbywa się z użyciem preparatów na bazie wody, czyli nieszkodliwych dla środowiska. Jednak ze względu na planowane wprowadzanie do naszej oferty coraz nowszych oraz bardziej wymagających wyrobów, do których produkcji konieczne jest zastosowanie rozpuszczalników organicznych, byliśmy zmuszeni zainwestować w tego rodzaju system dopalania” – mówi Tomasz Juchkiewicz, dyrektor produkcji w firmie Atrium. – „Bez odpowiedniego urządzenia redukującego ilość powstałych w procesie produkcyjnym wolnych związków organicznych ich stężenie – już po procesie suszenia – przekraczałoby normy przewidziane przez europejskie prawo o ochronie środowiska”.
„Sercem” systemu, zapewniającym jednocześnie jego bezawaryjność, szczelność i brak konieczności ręcznej obsługi, jest specjalna konstrukcja zaworów talerzowych wprowadzających i wyprowadzających powietrze z komór dopalacza. Co istotne, zawór kontrolujący przepływ gorącego powietrza (wyprowadzanego z systemu) jest „zanurzony” w rurze czystego powietrza, co wpływa na jego naturalne chłodzenie, a tym samym zwiększa bezpieczeństwo, żywotność i wydajność elementów linii. Warto również podkreślić różnorodność wykorzystanych w konstrukcji systemu dopalania Venjakob wysokiej jakości wkładów ceramicznych. Producent obejmuje wieloletnią gwarancją prawidłowe działanie, zapewniając przy tym optymalny dobór ich profili oraz składu. „Wkład ceramiczny to podstawowy element systemu dopalania gwarantujący optymalny odzysk energii ze spalanych związków organicznych, a co za tym idzie jego pracę w trybie autotermicznym, tzn. bez dodatkowego zasilania procesu spalania ze źródła energii” – podkreśla Małgorzata Iwińska, inżynier sprzedaży w firmie Ferag Polska. W praktyce oznacza to minimalne zużycie gazu bądź oleju, a więc znaczącą redukcję kosztów utrzymania i zasilania całego systemu.

 

Venjakob to niemiecka firma z ponad 30-letnim doświadczeniem w zakresie produkcji systemów dopalania, znajdujących zastosowanie w różnych segmentach branży poligraficznej: produkcji opakowań (wklęsłodruk i fleksografia), zwojowym druku rolowym (heatset) oraz przy procesach uszlachetniania – lakierowania, laminowania, powlekania itd. Venjakob oferuje swoim klientom kompleksową obsługę: od projektu, poprzez produkcję wszystkich elementów mechanicznych i elektrycznych, programowanie systemów kontroli i monitoringu, na instalacji, wdrożeniu i serwisowaniu urządzeń skończywszy. Firma może się pochwalić ponad 400 instalacjami systemów dopalania zrealizowanymi w przedsiębiorstwach z całego świata.
« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty