Kalendarium 2012

03.05 - 16.05 · drupa 2012

16.05 – 17.05 · Luxe Pack New York

20.06 – 21.06 · Mailingtage

11.08 – 13.08 · Labelexpo Americas

18.09 – 23.09 · Photokina

08.10 – 11.10 · Polagra Food

Rozwiązania Heidelberga. Maszyny „personalizowane”.

Firma Heidelberrg informuje, iż jego klienci coraz częściej wybierają niestandardowe modele. W trakcie opracowywania możliwie najlepszych rozwiązań, jej specjaliści od „personalizacji” maszyn potrafią zaskoczyć koncepcjami, niezależnie, czy chodzi o małe zmiany, czy zupełnie nową konfigurację. Powody zakupu maszyny dostosowanej do potrzeb są zawsze takie same. „Klienci pragną odróżniać się od konkurentów. Przewagę można budować przez zwiększenie wydajności lub stworzenie unikalnych produktów” – mówi Roland Varga, menadżer ds. produktów specjalnych 70x100. Dziś praktycznie każda zamawiana maszyna w tym formacie jest dopasowywana indywidualnie. Podobna tendencja pojawia się w innych formatach. Klienci, albo sami zgłaszają propozycje zmian, albo przynoszą przykładowe produkty, które chcą wytwarzać.

Modułowa budowa pozwala Heidelbergowi oferować szeroką gamę zindywidualizowanych konfiguracji. Jest to możliwe m.in. dzięki zastosowaniu wielkiej ilości komponentów z produkcji seryjnej. „To nie tylko oszczędność, ale także zapewnianie najwyższej jakości, tak jak ma to miejsce w przypadku Speedmastera XL 105 Duo”, wyjaśnia Varga. Maszyna posiada fleksograficzne i offsetowe zespoły drukujące, co umożliwia osiągnięcie zróżnicowanych efektów w jednym przelocie. Niektóre konfiguracje opracowane na konkretne zamówienia, z powodu dużego zapotrzebowania, są wprowadzane do produkcji seryjnej.

Specjaliści od zindywidualizowanej konfiguracji, po wstępnej konsultacji z klientem badają, czy podobne zamówienie opracowywano już w przeszłości, czy jest wykonalne pod względem technologicznym oraz jaki będzie możliwy zakres wykorzystania? W oparciu o analizy oceniają ostateczną konfigurację i przygotowują ofertę, a po uzyskaniu akceptacji w ścisłej współpracy z klientem, rozpoczynają produkcję. Zespół tworzą menadżerowie ds. produktu, specjaliści ds. produkcji i rozwoju, a także eksperci serwisu. Produkowana maszyna jest zawsze poddawana testom w zakładzie Wiesloch-Walldorf.

 

 

Foto: Heidelberg

Roland Varga (po lewej) i zespół ds. „personalizacji” maszyn.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi i legendy

Otwarcie tegorocznych targów drupa 3 maja odbędzie się w duchu różnych oczekiwań, życzeń, potwierdzeń, prezentacji trendów rynkowych, dróg rozwoju i nowych modelów biznesowych. Jedno jest pewne, również tym razem będą to bardzo duże targi. Jeśli wierzyć wypowiedzi Matthiasa Dornscheidta, szefa Messe Düsseldorf, cała powierzchnia została sprzedana.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty