CONTENT / Druk opakowań
drukuj

Sukcesy na polskim rynku

Na zakup maszyn z serii IM183 decydują się firmy zajmujące się m.in.: produkcją toreb papierowych, dostarczaniem materiałów opakowaniowych i papieru, dystrybucją toreb papierowych i opakowań.

© DCM Usimeca/System P

Kompaktowe maszyny fleksograficzne produkowane przez DCM Usimeca cieszą się coraz większą popularnością wśród polskich przedsiębiorstw, zajmujących się produkcją opakowań kartonowych, toreb papierowych czy kopert. Jak podaje ich polski przedstawiciel, firma System P, w ostatnich 16 miesiącach do Polski dostarczono w sumie siedem maszyn serii IM183, we wszystkich oferowanych konfiguracjach (od 1 do 3 zespołów drukujących). Piotr Skłodowski, właściciel przedsiębiorstwa, zapowiada kolejne wdrożenia, realizowane w ślad za prowadzonymi obecnie rozmowami handlowymi.

 

Marka DCM Usimeca, znana głównie ze specjalistycznych urządzeń do przetwarzania i konfekcjonowania opakowań elastycznych, zajmuje się też produkcją kompaktowych, prostych w obsłudze maszyn fleksograficznych, przeznaczonych do zadrukowywania produktów takich jak torby papierowe i tkane, koperty oraz sztywne opakowania kartonowe na pizzę, ciasta czy wino. Maszyny, oferowane obecnie w dwóch seriach - IM183 i IM2, przeznaczone są głównie do drukowania małych i średnich nakładów. Z myślą o tego rodzaju asortymencie kupują je także klienci z Polski.

Maszyny fleksograficzne pojawiły się w ofercie firmy DCM Usimeca w 1981 roku. Jak podkreśla ich obecny dostawca, korzyści dla użytkowników decydujących się na zakup tego rozwiązania są bardzo liczne: łatwa instalacja, prosta obsługa, niski koszt eksploatacji i konserwacji, kompaktowość, szybki zwrot z inwestycji oraz duży potencjał w kontekście rynków, na jakich działają końcowi klienci. Zalety maszyn dostrzegają kolejne drukarnie - od kilku lat firma DCM Usimeca dostarcza ok. 30 maszyn fleksograficznych rocznie do przedsiębiorstw o różnym profilu produkcji.

 

Inwestycje w IM183

Jak podkreśla Piotr Skłodowski, szczególnie dużą popularnością wśród polskich przedsiębiorstw cieszą się maszyny z serii IM183. Na ich zakup decydują się firmy o różnej specjalizacji, zajmujące się m.in.: produkcją toreb papierowych, dostarczaniem materiałów opakowaniowych i papieru, dystrybucją toreb papierowych i opakowań. Jak dodaje, większość inwestycji w maszynę IM183 wiąże się z rozpoczęciem zupełnie nowego projektu w ramach danej firmy. Maszynę tę zakupił również producent toreb papierowych i opakowań, który chcąc rozszerzyć swoją ofertę, podjął decyzję o ich personalizowaniu. „Warto dodać, że wśród firm, które zakontraktowały to rozwiązanie w ostatnim czasie, są również ich dotychczasowi użytkownicy. Zadowoleni z wcześniejszej inwestycji w tę maszynę, decydują się na zakup kolejnej, zwiększającej ich moce produkcyjne. Tak było choćby w przypadku jednej z dużych drukarń fleksograficznych”- mówi Piotr Skłodowski.

Maszyny IM183 są przeznaczone do zadrukowywania różnego typu toreb papierowych: reklamowych z płaskim uchwytem i zakupowych ze skręcanym uchwytem (w obu przypadkach wykonanych z papierów typu kraft - białego bądź kolorowego), typu „euro” (wykonanych z kolorowego papieru błyszczącego) oraz do wina (ze skręcanym uchwytem). Oferowane są w wariantach uwzględniających od 1 do 3 zespołów fleksograficznych. Maksymalny obszar zadruku wynosi tu 480 mm (szerokość) x 500 mm (długość), natomiast maksymalne wymiary toreb to analogicznie 525 mm x 600 mm. Urządzenia obsługują podłoża o grubości do 10 mm i pracują z prędkością maksymalną 2400 egzemplarzy na godzinę.

 

Druga z prezentowanych serii IM2 przeznaczona jest do zadrukowywania sztywnych opakowań kartonowych dla produktów spożywczych i napojów

© DCM Usimeca/System P

Maszyny serii IM2

Druga seria maszyn fleksograficznych, produkowanych przez DCM Usimeca - IM2 przeznaczona jest do zadrukowywania sztywnych opakowań kartonowych dla produktów spożywczych i napojów, jak np. na pizza czy wino. Występują one w dwóch modelach. Pierwszy z nich to IM2.76, oferujący pole zadruku 670 x 800 mm przy maksymalnej szerokości 760 mm i długości 900 mm lub 1800 mm, w zależności od wybranego trybu pracy urządzenia. W przypadku nieco większego modelu - IM2.85 pole zadruku wynosi 760 x 800 mm, maksymalna szerokość zadrukowywanego podłoża - 850 mm, długość - analogicznie jak w IM2.76 - 900 lub 1800 mm. Maszyny zadrukowują podłoża o grubości do 10 mm i pracują z prędkością maksymalną 2400 arkuszy na godzinę.

„Są to urządzenia przeznaczone wyłącznie do zadrukowywania sztywnych produktów, więc wybierają je firmy wyspecjalizowane w produkcji asortymentu takiego jak opakowania kartonowe na pizzę czy wino. Niemniej i tu DCM Usimeca notuje liczne sukcesy handlowe, które, mamy nadzieję, przełożą się na większą popularność tych urządzeń w Polsce” - podsumowuje Piotr Skłodowski.

« poprzedni   |   następny » « wróć
drukuj

Komentarz miesiąca

Witamy w roku drupy 2024…

Trudno w to uwierzyć. Po ośmioletniej przerwie w tym roku targi drupa ponownie odbędą się w Düsseldorfie. Oczekiwania są wielkie, ale w branży wciąż niewiele słychać.

 

Jeśli pamiętacie, jakie było typowe „uczucie mrowienia” w okresach poprzedzających poprzednie drupy w ostatnich latach, w porównaniu z tą drupą jest ono właściwie prawie zerowe. „Działanie jak zwykle” jest na porządku dziennym i tak postępują firmy. Niewiele już firm zaprasza przedstawicieli mediów na dobrze zorganizowane i merytoryczne konferencje prasowe i prezentacje z odpowiednim wyprzedzeniem przed targami, aby zaprezentować wspaniałe wieści o nowych produktach. Oszczędza to wysiłek organizacyjny, a przede wszystkim koszty podróży.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Praca
Sprzedam
Kupię
Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 1675594 bytes) in /home/platne/serwer78836/public_html/printernet.pl/include/smarty/Smarty.class.php on line 1265