Kalendarium

15-18.03.2018 · Lipskie Targi Książki, Lipsk

19-24.03.2018 · IPEX, Londyn

27.02-02.03.2018 · Embax, Brno

7-9.02.2018. · RemaDays, Nadarzyn

27-30.01.2018 · Paperworld, Frankturt n/Menem

Transfer w ekstraklasie. Epson SureColor SC-F7100.

Data publikacji: marzec 2014

Wprowadzenie na rynek plotera tekstylnego Epson SureColor SC-F7000 pokazało, jak olbrzymie jest zapotrzebowanie klientów na urządzenia przeznaczone do druku małych i średniej wielkości nakładów na tkaninach. Idąc za ciosem, firma Epson poszerza swoje portfolio o kolejny model do zadruku tekstyliów – Epson SureColor SC-F7100.

 

Epson SureColor SC-F7100 to najnowsza propozycja firmy Epson do druku na tekstyliach w technologii sublimacyjnej. Dzięki temu urządzeniu drukarnie mogą czerpać korzyści z realizacji zleceń nisko- i średnionakładowych.  

Ten 64-calowy sublimacyjny ploter transferowy cechuje się przede wszystkim wysoką wydajnością, niezawodnością i wszechstronnością zastosowań. Został w całości zaprojektowany i wyprodukowany przez firmę Epson, która znana jest z wysokiej klasy urządzeń drukujących. „Ploter SureColor SC-F7100 otwiera klientom dostęp do nowych źródeł dochodów” – mówi Akiyo Oba, menedżer produktów w Epson Europe. „Konstruując SC-F7100, wysłuchaliśmy opinii naszych klientów i podjęliśmy odpowiednie kroki, by je w jak największym stopniu uwzględnić. Dzięki tym ulepszeniom nasi klienci mogą odpowiedzieć na zapotrzebowanie rynku na małe i średnie nakłady produkcji odzieży oraz zmaksymalizować swoje zyski”. Jak podkreśla Akiyo Oba, nowy ploter to doskonała propozycja zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów, np. producentów miękkich szyldów, którzy chcą czerpać korzyści z rosnącego zapotrzebowania na zadrukowane tkaniny. Dzięki Epson SureColor SC-F7100 drukowanie takich materiałów, jak: miękkie szyldy, odzież sportowa, ubrania, akcesoria i gadżety, jest wydajne i łatwe jak nigdy dotąd.

 

Ważne, co w środku

Model Epson SureColor SC-F7100 posiada udoskonaloną wersję automatycznej rolki odbiornika, która ma lepsze właściwości naprężające. Dzięki temu ploter może drukować niezawodnie bez ciągłego nadzoru ze strony operatora. Kolejnymi atutami są: nowy, wbudowany stół grzewczy oraz opcjonalny system suszenia wydruków, które przyspieszają schnięcie prac i dają gwarancję większej skuteczności w produkcji w trybie z roli na rolę.

Doświadczenie firmy Epson w projektowaniu sprzętu i głowic drukujących pomogło stworzyć solidną podstawę technologiczną do opracowania nowego plotera tekstylnego, którego przewaga konkurencyjna leży w trwałości i niskich kosztach eksploatacji. Zastosowanie w Epson SureColor SC-F7100 sprawdzonej głowicy drukującej Epson Micro Piezo TFP pozwoliło zminimalizować przestoje, a tym samym zwiększyć wydajność urządzenia, co ma z kolei bezpośrednie przełożenie na czas realizacji zleceń.

 

Jak i czym?

Ploter Epson SureColor SC-F7100 produkuje wydruki o intensywnych barwach, wyraźnych szczegółach, ostrych konturach i płynnych przejściach tonalnych. Cechuje je także odporność na działanie światła, pranie i działanie środków chemicznych, ścieranie mechaniczne i wilgoć. Tak doskonałe parametry są możliwe do uzyskania dzięki przyjaznemu dla środowiska, wodnemu atramentowi Epson UltraChrome DS w standardowym zestawie barw CMYK. Jego zastosowanie, w połączeniu z układem do ładowania rolki z nośnikiem, sprawia, że model Epson SureColor SC-F7100 może obsługiwać wszystkie najczęściej stosowane rodzaje papieru termosublimacyjnego, bogatą paletę podłoży z powłoką poliestrową, a także takie nośniki, jak tkaniny czy materiały sztywne, na przykład tekturę, metal lub plastik. Ploter zadrukowuje podłoża z prędkością do 58 m2/godz., w dwóch przebiegach. Jego niewątpliwą zaletą jest system zasilania w atrament o pojemności 1,5 l z wydajnymi, litrowymi torebkami na atrament.

Dopełnieniem nowego plotera Epson SureColor SC-F7100 jest stworzona przez spółkę ErgoSoft profesjonalna wersja sublimacyjnego oprogramowania RIP firmy Epson. Dzięki niej produkcja przebiega szybko i niezawodnie. Układ ładowania nośnika przez jednego operatora znacznie zwiększa łatwość obsługi urządzenia. Sterowanie maszyną odbywa się poprzez intuicyjny panel LCD.

 

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Automatyzacja również na fali

Przed nami targi Fespa. W tym roku jeszcze większe niż w poprzednich latach. Daje to wszystkim do myślenia. Skoro około 700 wystawców na targach w Berlinie pokaże nowości i innowacyjne rozwiązania, oznacza to duży rozwój branży reklamowej i poligraficznej albowiem bez druku nie ma reklamy i bez reklamy nie ma druku. Wiele firm przyjedzie aby przyjrzeć się nowym technologiom i ich zastosowaniom w celu podjęcia decyzji inwestycyjnych. Nie ma nawet najmniejszych wątpliwości, że branża druku reklamowego proponuje wiele świetnych rozwiązań, które dają firmom usługowym możliwości rozwoju.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty