Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Urodzinowe niespodzianki

Data publikacji: maj 2011

 

Mutoh zaprosił odwiedzających targi Fespa Digital do obejrzenia całego portfolio swoich wielkoformatowych maszyn drukujących, w tym ploterów sublimacyjnych i do druku na tekstyliach. Z okazji dwudziestych urodzin Mutoh Belgium firma przygotowała również wiele atrakcyjnych ofert dotyczących prezentowanych produktów oraz pokazała najnowsze systemy w swoim portfolio.

 
© Mutoh

Prowadzenie podłoża zastosowane w ploterach serii Mutoh Viper TX Proffesional zapewnia odpowiedni przepływ przez urządzenie oraz optymalny naciąg tkaniny. ABS (adhesive belt system), czyli samoprzylepny pas, pozwala na rozłożenie tkaniny na płasko oraz przesuwanie jej w czasie druku.

Odwiedzając stoisko Mutoh, można było przekonać się, jak w praktyce radzą sobie nowe modele z serii ploterów do druku na tekstyliach Mutoh Viper TX Proffesional. Urządzenia mogą zadrukowywać różne rodzaje tekstyliów, w tym tkaniny zarówno o otwartej, jak i zamkniętej strukturze, takie jak: bawełna, lycra, nylon czy jedwab. Te wielkoformatowe maszyny posiadają kilka charakterystycznych cech zapewniających im wysoką produktywność oraz gwarantujących uzyskanie dobrych efektów w druku. Najważniejszą z nich jest zintegrowany, rozbudowany system prowadzenia podłoża, który dba o to, aby tkanina – często delikatna i rozciągliwa – nie uległa uszkodzeniu w maszynie. System rozwijający obsługuje role o wadze do 150 kg. Prowadzenie podłoża zapewnia odpowiedni przepływ przez urządzenie oraz optymalny naciąg tkaniny. ABS (adhesive belt system), czyli samoprzylepny pas, pozwala na rozłożenie tkaniny na płasko oraz przesuwanie jej w czasie druku. Istotnym elementem jest również Meander Control System, dzięki któremu podłoże nie przesuwa się w prawo lub w lewo, co gwarantuje równomierny zadruk.

Jednym z najważniejszych produktów prezentowanych przez Mutoh w Hamburgu była nowa seria tuszy Zephyr 3D UV do zastosowań przy formowaniu 3D na krzywiznach, przetłoczeniach, pojazdach, nitach itp., która dedykowana jest do druku na ploterze Mutoh Zephyr. Nowe tusze charakteryzują się 200-proc. rozciągliwością i nie zawierają lotnych związków organicznych. Produkt zdobył nagrodę w tegorocznej edycji konkursu EDP Awards.

Na stoisku Mutoh prezentowane były także plotery tnące Kona Apparel, które zostały opracowane do profesjonalnego wycinania wzorów i szablonów z tekstyliów. Producent adresuje urządzenia przede wszystkim do firm z branży odzieżowej oraz agencji reklamowych. W Hamburgu mogliśmy zobaczyć dwa modele serii Kona Apparel: Kona Apparel 140 oraz 1650 o szerokości cięcia odpowiednio 1365 i 1615 mm.

Kolejna maszyna, która pojawiła się na stoisku belgijskiego producenta, to Mutoh ValueJet Hybrid. Ploter drukuje ekologicznymi tuszami Mutoh Bio-Lactite i jest przeznaczony do niskonakładowej produkcji wysokiej jakości grafik. Gama zadrukowywanych podłoży obejmuje także media niestandardowe.

 
 

 
 
 
« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty