Kalendarium

25-27.04.2023 · LogiMat, Stuttgart

04-10.05.2023 · InterPack, Düsseldorf

23-26.05.2023 · Fespa, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

11-14.09.2023 · Labelexpo, Bruksela

Zbawienna próżnia. Fujifilm i produkcja POP-ów.

Data publikacji: czerwiec 2013

Firma Fujifilm stworzyła unikatowe rozwiązanie dla drukarń zajmujących się produkcją materiałów POP z tektury falistej. Cała system składa się z plotera płaskiego Inca Onset S40i, atramentów Fujifilm Uvijet OC oraz mechanicznego manipulatora.

 

Nowy system opracowany przez Fujifilm podnosi prędkość plotera z płaskim stołem oraz dokładność zadruku odkształconej tektury falistej. 

Jednym z charakterystycznych problemów w zadruku tektury falistej jest odkształcenie (wygięcie) podłoża. W zależności od stopnia zniekształcenia, można kompensować je za pomocą różnych metod, niemniej jednak w dalszym ciągu wpływa to na jakość druku. Co więcej, wysoka chłonność typowych podłoży sprawia, że często atrament wsiąka tak, że powierzchnia jest nierównomiernie matowa. Rodzi to konieczność lakierowania wydruków. Nowe rozwiązanie Fujifilm pomaga poradzić sobie z tym problemem.

 

Niezawodne atramenty

Bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu w produkcji atramentów UV oraz farb sitodrukowych do druku materiałów POP na tekturze falistej, firma Fujifilm podjęła się nowego wyzwania. Wykorzystała swoją wiedzę i możliwości technologiczne, by opracować serię atramentów zapewniających wykończenie różnego rodzaju – od lekko błyszczącego, poprzez satynowe, aż po wysoki połysk.

Atramenty Uvijet OC gwarantują niezmienny wygląd zadrukowanej powierzchni jeszcze przez długi czas po wykonaniu nadruku. Dzięki temu materiały POS, które muszą zostać poddane dalszej obróbce – cięciu, perforacji czy gięciu – można przechowywać tak długo, jak wymaga tego cykl logistyczny.

 

Zwinne ramię

Wysokiej jakości atramenty to tylko jeden z elementów innowacyjnego rozwiązania Fujifilm. Jego kolejną nieodzowną częścią jest nowy automatyczny system do transportu podłoża, który wykorzystuje metodę przenoszenia za pomocą technologii próżniowej. System ten składa się z ramienia robotycznego i kamery, która rozpoznaje lokalizację stosu tektury falistej.

Manipulator zasysa pojedynczy arkusz z wierzchu stosu i transportuje go na stół próżniowy, w który wyposażony jest ploter drukujący Inca Onset. Ponieważ materiał jest zasysany, a nie chwytany, nie pozostają na nim żadne ślady typowe dla tradycyjnych metod transportu podłoża. Zastosowanie technologii próżniowej pozwala przede wszystkim na transport odkształcownych materiałów (o różnicy sięgającej 20 mm na metr bieżący) w pozycji poziomej (idealnie na płasko), co nie pozostawia śladów w obszarze zadruku. Każdy zadrukowany arkusz jest ponownie zasysany przez automatyczną głowicę i przenoszony na stos na wykładaniu. Przy jednoczesnej pracy obu głowic wydajność plotera Inca Onset wzrasta nawet do 500 m2/godz.

 

 

 

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty