Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Zmiana wedle potrzeb. Inca Digital Scaleable Architecture.

Data publikacji: styczeń 2014

Firmy Inca Digital i Fujifilm wprowadziły platformę nowej generacji Scaleable Architecture, przeznaczoną do maszyn drukujących UV Onset. Pierwszym urządzeniem bazującym na tej platformie jest nowy ploter płaski Inca Onset S50i do cyfrowego druku atramentowego UV.

 

Pierwszą maszyną drukarską Onset nowej generacji opartą na platformie Onset Scaleable Architecture jest Onset S50i o wydajności zadruku wynoszącej 725 m2/godz.

Platforma Onset Scaleable Architecture ma innowacyjną, modułową konstrukcję opracowaną przez Inca. Dzięki temu użytkownicy urządzeń Onset mogą samodzielnie zmieniać parametry wydajności i kolorów maszyn – odpowiednio do uwarunkowań budżetowych i zmieniających się potrzeb biznesowych. „Drukarnie nie muszą już kupować gotowych produktów o określonych parametrach” – komentuje Tudor Morgan, menedżer ds. marketingu systemów w Fujifilm Speciality Ink Systems. „Teraz mogą wybrać wielkoformatową maszynę drukarską o szerokich możliwościach rozbudowy i mieć pewność, że będą mogły ją modyfikować odpowiednio do zmieniających się potrzeb. Dotychczas w branży poligraficznej tak naprawdę nie było takiej możliwości”.

Nowa platforma pozwala modyfikować zbiorniki atramentu, głowice drukujące, utwardzające lampy UV, funkcje automatyzacji, tryby szybkości, elementy elektroniczne i oprogramowanie. „Onset Scaleable Architecture to dynamiczna platforma z możliwością rozbudowy. Zapewnia ona długofalową ochronę inwestycji drukarni i stanowi bardzo elastyczne centrum produkcyjne, które może rozwijać się i zmieniać wraz z potrzebami firmy” – mówi John Mills, dyrektor generalny firmy Inca. „Odkąd w 2000 roku wprowadziliśmy pierwszą płaską maszynę atramentową UV, stale prezentujemy nowe, atrakcyjne technologie, które przeobrażają rynek druku cyfrowego. Nasza platforma nowej generacji to kolejny istotny krok naprzód, potwierdzający naszą renomę czołowego innowatora w branży druku wielkoformatowego”.

 

Pierwszy model

Pierwszą maszyną drukarską Onset nowej generacji opartą na platformie Onset Scaleable Architecture jest Onset S50i. Model ten pomyślnie przeszedł testy beta i został wdrożony do produkcji w czterech firmach – trzech w USA i jednej w Wielkiej Brytanii. Jest już dostępny w sprzedaży. „Gdy w 2007 r. wprowadziliśmy model Onset S70, wywołaliśmy zmianę oczekiwań firm poligraficznych w zakresie szybkości druku grafiki wystawowej” – mówi John Mills. „Dzisiejszy debiut rynkowy wydajnych maszyn Onset S50i nowej generacji oznacza jeszcze większy wzrost wydajności, dzięki czemu urządzenia te stają się prawdziwą komercyjną i opłacalną alternatywą dla maszyn offsetowych i wielu maszyn sitodrukowych”.

Maszyna S50i oferuje wydajność sięgającą 725 m2/godz., co stanowi równowartość 144 pełnych stołów w ciągu godziny. Korzystając z atramentu Fujifilm Uvijet OB lub OZ, maszyna wykonuje wydruki na różnorodnych podłożach sztywnych i elastycznych o maksymalnych wymiarach 3,14 m x 1,6 m i grubości do 50 mm. W zależności od zamówienia można wybierać różne tryby druku, a także wykończenie satynowe lub z połyskiem. Onset S50i zawiera 224 głowice drukujące Fujifilm Dimatix (56 na kolor), które tworzą układ o pełnej szerokości, a dwie wysokowydajne lampy UV zapewniają szybkie utwardzanie.

Ponadto maszyna zawiera rozwiązania sprzętowe i programowe opracowane przez firmę Inca specjalnie z myślą o zapewnieniu czołowych w branży parametrów jakości, niezawodności i wydajności. Obejmują one technologię mapowania iNozzle, zaawansowaną elektronikę napędową i sterującą, 15-strefowy stół podciśnieniowy ograniczający potrzebę maskowania łoża, a przez to również skracający czas przygotowania do druku na cienkich podłożach, układ czujników UV, które dokładnie monitorują stan drukarki, oraz  czujniki wysokości podłoża zapobiegające jego kontaktowi z głowicami drukującymi, a dzięki temu również uszkodzeniom głowic. Dodatkowo moduł oprogramowania Print Run Controller wykorzystujący dane zmienne zapewnia zaawansowane funkcje zarządzania zadaniami, a oprogramowanie ReporterPro udostępnia szczegółowe informacje o wydajności maszyn Inca. Model S50i jest zgodny z elastycznym systemem automatyzacji Inca, który umożliwia obsługę ręczną, półautomatyczną lub w trybie „trzy czwarte” w ramach tej samej konfiguracji.

 

Sprawny serwis

Firma Inca Digital poinformowała także o wprowadzeniu usługi Inca Vision przeznaczonej dla klientów korzystających z płaskich drukarskich maszyn atramentowych UV Inca Digital. Inca Vision umożliwia specjalistom firmy Inca regularne zdalne monitorowanie i diagnozowanie maszyn, a w wielu przypadkach również wykrywanie problemów, zanim klient dokona zgłoszenia serwisowego. Codziennie z maszyn zainstalowanych na całym świecie zbierane są dane, na podstawie których specjaliści firmy Inca mogą zdalnie prowadzić czynności diagnostyczne mające na celu sprawdzenie działania urządzeń oraz ustalenie, czy jest konieczna interwencja techniczna.

Większość danych na temat działania maszyny drukarskiej jest pobieranych raz na dobę, jednak niektóre z nich – np. dotyczące alarmów i zmian stanu urządzenia – można pobierać co minutę. Ponadto pracownicy działu pomocy technicznej mogą we współpracy z klientem uzyskać wgląd w dane rejestrowane na bieżąco, aby przeprowadzić bardziej szczegółową analizę. Nowsze maszyny Inca Onset zaprojektowano tak, aby udostępniały bardziej wyczerpujące dane, ale nawet starsze modele, np. Inca Spyder, zapewniają wystarczająco dużo danych.

Z perspektywy klientów oznacza to, że ich maszyny drukarskie Inca mogą być codziennie monitorowane pod kątem wszelkich oznak potencjalnych problemów. Dział pomocy technicznej klienta może na tej podstawie zalecać czynności ułatwiające zachowanie dobrego stanu technicznego maszyn, a zarazem zapobieganie przestojom. Jeśli zachodzi potrzeba wykonania naprawy u klienta, dane zebrane przez system Inca Vision mogą pomóc w szybkim postawieniu diagnozy i przeprowadzeniu naprawy, a także określeniu zapotrzebowania na części.

 

 

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty