Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Jakość to reguła. Duplo w drukarni Hetman.

Data publikacji: czerwiec 2012

System broszurujący Duplo 5000, zainstalowany w ostatnim czasie w drukarni Hetman z podwarszawskich Reguł, zastąpił pracujący tu kilkanaście lat, wysłużony, wcześniejszy model tego samego producenta. I choć – jak twierdzi Bogumił Hetman, właściciel tego zakładu poligraficznego – stary system nadal pracuje bezawaryjnie, to jednak rozwój drukarni i potrzeby klientów zrodziły konieczność zakupu nowocześniejszego i bardziej wydajnego urządzenia.

 

System broszurujący Duplo 5000 pomógł drukarni Hetman zwiększyć wydajność. 

Drukarnia Hetman to zakład zatrudniający kilkanaście osób. Ma już kilkunastoletnią historię działalności na stołecznym rynku usług poligraficznych. Założony przez Bogumiła Hetmana, przez lata wyspecjalizował się w obsłudze klientów z branży medyczno-farmaceutycznej. Wielu z nich obsługuje kompleksowo – od stworzenia projektu pracy, poprzez jej przygotowanie, druk, na finalnej obróbce skończywszy – niemal od początku swojej działalności. Wśród najczęściej wykonywanych przez drukarnię Hetman zleceń, produkowanych w zależności od potrzeb klienta w nakładach od 100 sztuk do kilkuset tysięcy egzemplarzy, znajdują się teczki, foldery, katalogi, kalendarze, magazyny firmowe, bloczki, pudełka, a także różnego rodzaju gadżety. Wiele z nich to produkty złożone, wysoko przetworzone, oferujące klientom znaczącą wartość dodaną.

 
Z zegarkiem w ręku

„Wśród najważniejszych potrzeb naszych klientów coraz częstszą okazywał się krótki czas realizacji danego zlecenia” – mówi Bogumił Hetman. „Owszem, zawsze liczy się dla nich wysoka jakość naszych usług, terminowość i dobra cena, jednak czas realizacji zlecenia odgrywa coraz większe znaczenie. Dlatego w ostatnim czasie pomyśleliśmy o kolejnej inwestycji w naszą introligatornię. System Duplo był dla nas w zasadzie bezkonkurencyjny. Przede wszystkim ze względu na możliwości tego urządzenia. Pozwala nam ono sprawnie wykonywać broszury do 5000 sztuk w ciągu godziny. Mają one różne formaty, wykonane są na papierze o różnej gramaturze; system Duplo radzi sobie z każdą. Do obsługi urządzenia wystarczy jeden operator. Poprzedni model Duplo wymagał zaangażowania dwóch pracowników, więc możliwość przesunięcia jednej osoby do innej pracy w drukarni już dała nam spore oszczędności. Poza tym nowy system pracuje zdecydowanie szybciej i wydajniej. Możliwość szybkiego narządu oraz zapisywania zleceń również niejednokrotnie przyspiesza nam pracę, zwłaszcza w przypadku zleceń powtarzalnych”.

Na pytanie o wybór modelu 5000 Bogumił Hetman odpowiada: „Czasami musimy szybko wykonać zlecenia w nakładzie np. 150 tys. sztuk. Dlatego zdecydowaliśmy się na rozwiązanie, które pozwoli nam na obsługę większych nakładów, ale sprawdzi się również w innych nietypowych sytuacjach. Podam tu przykład: od trzech różnych klientów otrzymaliśmy zlecenia na broszury w nakładach dwa razy po 15 tys. i raz 30 tys. sztuk. Każdy z tych klientów chciał mieć w ciągu trzech dni wydrukowanych po 10 tys. broszur. Jednego dnia musieliśmy wykonać na Duplo trzy różne prace, z czym nie mieliśmy żadnych problemów”.  

 
Małymi krokami

Inwestycja w system Duplo 5000 to kolejny krok na drodze rozwoju drukarni Hetman. W planach  jest również druk cyfrowy i lakierówka UV firmy Duplo. Wobec trudnej sytuacji rynkowej Bogumił Hetman bacznie śledzi potrzeby klientów i stara się im sprostać. Zawsze też próbuje wyróżnić się na rynku. Obecnie jedną z nowych propozycji drukarni Hetman są bloczki skośnie ścięte o indywidualnym kształcie. Hetman to jedna z trzech drukarń w Polsce, które mogą zaoferować tę usługę swoim klientom. 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty