Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Nowości Hunkelera

Data publikacji: marzec 2011

 

Blisko 30 różnych rozwiązań dla pre- i postpressu opracowanych przez Hunkeler wyznacza nowe trendy na rynku poligraficznym. Do obszernego portfolio rozwiązań technologicznych w obszarze postpressu dla zastosowań wykorzystujących druk z roli, arkuszowy i technologię złamywania zalicza się również nowy „Hunkeler Control Platform”.

 
© Hunkeler

Produkcję książek zademonstrowano na przykładzie linii obejmującej moduł do odwijania UW7, złamywarkę PF7, moduł tnący CS6-I i urządzenie wykładające SD7.

Przedsiębiorstwo podczas targów Ipex 2010 zaprezentowało unikatowy Double Plowfolder PF7. Również w Lucernie goście mogli podziwiać model, który na rynek trafi w czerwcu tego roku. Double Plowfolder PF7 ze swoim modułem podwójnego złamywania wykorzystywany jest w produkcji książek i mailingu i został stworzony specjalnie z myślą o zastosowaniach, w których szerokość wstęgi jest większa niż 30 cali (762 mm). Podwójne złamywanie umożliwia produkcję 2 x 4 (podwójną), sześciu- bądź ośmiostronicową. Przezbrojenie maszyny odbywa się półautomatycznie, zaś przestawienie urządzenia z produkcji czterech stron na sześć lub osiem odbywa się w przeciągu zaledwie kilku minut. Linia wyposażona jest w moduł do cięcia podłużnego i poprzecznego. W zależności od jakości papieru i rodzaju złamywania, urządzenie może obsługiwać podłoża o gramaturze do 150 g/m².

Double Plowfolder PF7 zaprezentowany został wspólnie z nowym urządzeniem wykładającym Nonstop-Stacker SD7, który stanowi uzupełnienie całej linii produkcyjnej. SD7 pracuje z prędkością do 200 m/min. i obsługuje formaty w przedziale 20,3-35,5 cm) i grubości arkusza od 10 do 50 mm. Produkcję książek zademonstrowano na przykładzie linii obejmującej moduł do odwijania UW7, złamywarkę PF7, moduł tnący CS6-I i urządzenie wykładające SD7.

 
Moduł dziurkująco-sztancujący PP6

Również system dziurkująco-sztancujący PP6 miał swoją premierę podczas  targów Ipex 2010. W Lucernie natomiast moduł ten zaprezentowano w linii z systemem InfoPrint 5000 GP. Producent stworzył to rozwiązanie do konfekcjonowania niezadrukowanej wstęgi papieru bezpośrednio przed zadrukiem. Urządzenie posiada następujące funkcje: dziurkowanie, perforację wzdłużną i poprzeczną, perforację ze złamywaniem i wykrawanie oraz wiele innych niezbędnych przy produkcji dokumentów transakcyjnych funkcji inline. Urządzenie wyposażone jest dodatkowo w opcjonalną głowicę, która umożliwia druk znaków pasowania.

 
DP6 dla wydajnej obróbki

Dynamic Perforation Module DP6 oferuje nieznane do tej pory możliwości w zakresie dziurkowania i sztancowania. Wszystkie cylindry pracują oddzielnie i dzięki temu możliwa jest zmiana wzorników wykrawania i dziurkowania i dopasowywanie ich do indywidualnych zastosowań. Obok perforacji wzdłużnej i poprzecznej w systemie DP6 zintegrowana jest dodatkowo funkcja dziurkowania i wykrawania. Urządzenie umożliwia podłączenie dwóch następujących po sobie modułów perforacji poprzecznej, dzięki czemu można wykonać perforację z minimalnym odstępem 2,5 mm. Urządzenie przedstawiono w linii z systemami Xeikon 8000 oraz Kodak Versamark VL6000.

 
© Hunkeler

Hunkeler udowodnił, że moduły do odwijania i nawijania wstęgi UW6 i RW6 są w stanie sprostać stale rosnącym wymaganiom w obszarze druku cyfrowego.

Impika prezentuje UW6 i RW6

Hunkeler udowodnił, że moduły do odwijania i nawijania wstęgi UW6 i RW6 są w stanie sprostać stale rosnącym wymaganiom w obszarze druku cyfrowego. Dzięki nim osiągalna jest prędkość produkcji dochodząca nawet do 300 m/min. Impika i Hunkeler zaprezentowali na Innovationdays linię w trybie z roli na rolę, w której zintegrowane było urządzenie iPrint 250. Dzięki systemom nawijania i odwijania wstęgi produkcji Hunkelera, maszyna pracuje z prędkością do 250 m/min.

 
PM6 oszczędza papier

Hunkeler zademonstrował rozwiązanie PM6, które – dzięki narzędziu offset-on-fly – rozdziela różne arkusze papieru bez stosowania perforacji prowadzącej. Po podłużnych i poprzecznych cięciach wstęgi następuje przy pomocy nowego modułu CS6-ii ich selekcja. Dzięki eliminacji perforacji, można zaoszczędzić sporo papieru.

 
Falcowanie z FS6

Złamywarka Folder Stacker FS6 umożliwia bardzo wydajną produkcję ciągłą. Wstęga ciągłego papieru jest złamywana za pomocą spiralnego systemu falcującego, a następnie wykładana na wysokowydajnej parkieciarce w postaci precyzyjnie uformowanych stosów o wysokości nawet 1000 mm. Gotowe stosy są wykładane bez zatrzymywania systemu drukującego. Zalety rozwiązania to automatyczna zmiana parametrów produkcji za pomocą ekranu dotykowego, wysoka wydajność bez jakichkolwiek problemów, prędkość produkcyjne 220 m/min. oraz pełna kontrola liniowego przebiegu produkcji wraz z systemem zapamiętywania prac. Moduł falcujący FS6 prezentowany był w linii z maszyną InfoPrint 5000 GP firmy Ricoh.

 
© Hunkeler

Produkowany przez Hunkelera system umożliwia zmianę produkcji gazet z formatu broadsheet na tabloid i to praktycznie bez konieczności dokonywania przezbrojenia maszyny.

Z formatu broadsheet na tabloid

Godne uwagi są osiągnięcia firmy Hunkeler w zakresie produkcji gazet. Produkowany przez firmę system umożliwia zmianę produkcji z formatu broadsheet na tabloid i to praktycznie bez konieczności dokonywania przezbrojenia maszyny. W tym celu, znajdujące się w zbieraczu bębnowym DC7 czterostronicowe arkusze zostają w dalszej kolejności skierowane do pierwszej falcerki kieszeniowej z falcem podłużnym. Stamtąd, zmieniając kierunek o 90 stopni, arkusze trafiają do drugiego zespołu złamującego, gdzie odbywa się podwójne falcowanie. Zmiana formatu ogranicza się wyłącznie do zmiany frekwencji cięcia w module tnącym CS7 (w przypadku produkcji w formacie tabloid stosuje się podwójną frekwencję).

 
Klejenie na żądanie, czyli nowy DC7

Nowe możliwości produkcyjne wyznacza system klejący zastosowany w zbieraczu bębnowym DC7 wyposażony w dysze klejące. System realizuje zlecenia z zakresu druku na żądanie i aplikuje klej na arkusze w formatach broadsheet i tabloid. Ta technika umożliwia produkcję chociażby dodatków tematycznych do gazet w jednym przebiegu.

 
Hunkeler Control Platform

Proces planowania, śledzenie przebiegu produkcji i kontrola jej jakości to niezbędne, następujące po sobie elementy każdego procesu produkcyjnego. Wszystkie te zadania bierze na siebie Hunkeler Control Platform – oprogramowanie, które obejmuje cztery podstawowe funkcje: Print Professor, Workflow Manager, Site Manager i Production Reporter. A więc: obróbka wstępna i przygotowanie do automatycznej obróbki końcowej, kontrola jakości, wizualizacja całego procesu, poczynając od stworzenia protokołu, a na archiwizacji danych skończywszy. Prezentacja software’u stanowiła dopełnienie targowej oferty firmy Hunkeler.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Witamy w roku drupy 2024…

Trudno w to uwierzyć. Po ośmioletniej przerwie w tym roku targi drupa ponownie odbędą się w Düsseldorfie. Oczekiwania są wielkie, ale w branży wciąż niewiele słychać.

 

Jeśli pamiętacie, jakie było typowe „uczucie mrowienia” w okresach poprzedzających poprzednie drupy w ostatnich latach, w porównaniu z tą drupą jest ono właściwie prawie zerowe. „Działanie jak zwykle” jest na porządku dziennym i tak postępują firmy. Niewiele już firm zaprasza przedstawicieli mediów na dobrze zorganizowane i merytoryczne konferencje prasowe i prezentacje z odpowiednim wyprzedzeniem przed targami, aby zaprezentować wspaniałe wieści o nowych produktach. Oszczędza to wysiłek organizacyjny, a przede wszystkim koszty podróży.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty