Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Oceniaj po okładce. Müller Martini.

Data publikacji: czerwiec 2010

Firma Müller Martini opracowała system Diamant MC digital do oprawy niskonakładowych fotoalbumów drukowanych w urządzeniach cyfrowych. Linia umożliwia zawieszanie bloków książkowych o różnych grubościach w okładkach wyposażonych w grzbietówki o stałej szerokości. Wszystkie wymagane ustawienia związane z procesami otwierania bloku książkowego i klejenia w strefie rowków są realizowane automatycznie. Jeżeli grubość bloku nie mieści się w określonym zakresie, ale okładki mają taki sam format, Diamant MC digital automatycznie dokonuje  zmian w swoim ustawieniu. Linia w podstawowej wersji składa się z trzech sekcji: podawania, oklejania grzbietu i zawieszania bloku w okładkę. Kolejne bloki albumów czekają przed sekcją podawania do czasu wprowadzenia zmian w jej ustawieniu. Po zakończeniu nastawy sekcji podawania bloki są do niej automatycznie wprowadzane i kontynuowana jest produkcja. Dzięki temu w maszynie zawsze znajdują się oprawiane albumy, a proces przygotowania poszczególnych stacji przebiega bez przerywania pracy. Zarówno bloki książkowe, jak i okładki zaopatrzone są w kody kreskowe. Mają one zagwarantować, że na danym bloku jest zawieszana właściwa okładka. Przed wprowadzeniem produktu do urządzenia, skaner sczytuje kod z bloku książkowego. Drugi skaner sprawdza kod umieszczony na okładce albumu przed wprowadzeniem obu elementów fotoalbumu do stacji zawieszania.

Do najnowszych rozwiązań Müller Martini należy także zbieraczka ZTM 3696 zintegrowana z linią do oprawy bezszyciowej CoronaCompact CC 12. Dwa egzemplarze tego systemu zakupiła ostatnio belgijska drukarnia IBW Industrial Binding Oostkamp. Każdą z zainstalowanych tam linii wyposażono w dwa trójnoże Orbit, piłę rozcinającą podwójne produkty i nóż frontowy Easy Fly. Dwie zbieraczki ZTM 3696 składają się odpowiednio z szesnastu i dwudziestu stacji. Partick van Belle, dyrektor drukarni, wymienia dwa aspekty maszyn ZTM 3696, które w największy sposób wpływają na elastyczność produkcji: pierwszym jest to szybkie przezbrojenie samonakładaków, które – z uwagi na optymalizację produkcji – są często przemieszczane z jednej do drugiej linii. Drugą zaletę stanowi urządzenie do przyklejania ulotek i kart. Jak podkreśla van Belle, jeszcze do niedawna przyklejane karty i inserty były standardem tylko w przypadku magazynów w oprawie zeszytowej. Dziś podobny trend można zauważyć także w odniesieniu do oprawy bezszyciowej.

 

Zdjęcie: Müller Martini

Zbieraczka ZTM 3696 zintegrowana jest z linią do oprawy bezszyciowej CoronaCompact CC 12.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty