Kalendarium

25-29.09.2018 · Polagra-Tech

1.10.2018 · Art of Color

1-4.10.2018 · Taropak, Poznań

1-4.10.2018 · 4PrintWeek, Poznań

Oceniaj po okładce. Müller Martini.

Data publikacji: czerwiec 2010

Firma Müller Martini opracowała system Diamant MC digital do oprawy niskonakładowych fotoalbumów drukowanych w urządzeniach cyfrowych. Linia umożliwia zawieszanie bloków książkowych o różnych grubościach w okładkach wyposażonych w grzbietówki o stałej szerokości. Wszystkie wymagane ustawienia związane z procesami otwierania bloku książkowego i klejenia w strefie rowków są realizowane automatycznie. Jeżeli grubość bloku nie mieści się w określonym zakresie, ale okładki mają taki sam format, Diamant MC digital automatycznie dokonuje  zmian w swoim ustawieniu. Linia w podstawowej wersji składa się z trzech sekcji: podawania, oklejania grzbietu i zawieszania bloku w okładkę. Kolejne bloki albumów czekają przed sekcją podawania do czasu wprowadzenia zmian w jej ustawieniu. Po zakończeniu nastawy sekcji podawania bloki są do niej automatycznie wprowadzane i kontynuowana jest produkcja. Dzięki temu w maszynie zawsze znajdują się oprawiane albumy, a proces przygotowania poszczególnych stacji przebiega bez przerywania pracy. Zarówno bloki książkowe, jak i okładki zaopatrzone są w kody kreskowe. Mają one zagwarantować, że na danym bloku jest zawieszana właściwa okładka. Przed wprowadzeniem produktu do urządzenia, skaner sczytuje kod z bloku książkowego. Drugi skaner sprawdza kod umieszczony na okładce albumu przed wprowadzeniem obu elementów fotoalbumu do stacji zawieszania.

Do najnowszych rozwiązań Müller Martini należy także zbieraczka ZTM 3696 zintegrowana z linią do oprawy bezszyciowej CoronaCompact CC 12. Dwa egzemplarze tego systemu zakupiła ostatnio belgijska drukarnia IBW Industrial Binding Oostkamp. Każdą z zainstalowanych tam linii wyposażono w dwa trójnoże Orbit, piłę rozcinającą podwójne produkty i nóż frontowy Easy Fly. Dwie zbieraczki ZTM 3696 składają się odpowiednio z szesnastu i dwudziestu stacji. Partick van Belle, dyrektor drukarni, wymienia dwa aspekty maszyn ZTM 3696, które w największy sposób wpływają na elastyczność produkcji: pierwszym jest to szybkie przezbrojenie samonakładaków, które – z uwagi na optymalizację produkcji – są często przemieszczane z jednej do drugiej linii. Drugą zaletę stanowi urządzenie do przyklejania ulotek i kart. Jak podkreśla van Belle, jeszcze do niedawna przyklejane karty i inserty były standardem tylko w przypadku magazynów w oprawie zeszytowej. Dziś podobny trend można zauważyć także w odniesieniu do oprawy bezszyciowej.

 

Zdjęcie: Müller Martini

Zbieraczka ZTM 3696 zintegrowana jest z linią do oprawy bezszyciowej CoronaCompact CC 12.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Strzelić sobie w cyfrowe kolano…

Cyfrowa transformacja obejmuje również media drukowane i cyfrowe. Media drukowane, a w szczególności magazyny takie jak PRINT & PUBLISHING, żyją z dobrego contentu. Zatem alternatywą dla wersji drukowanej jest wersja cyfrowa lub on-line. Część budżetów z wersji drukowanych przenoszone jest do świata cyfrowych mediów. Jednak kompensacja obrotu jeden do jednego z druku do wersji cyfrowej jest na tą chwilę raczej nierealna. W obliczu tego, rzecz jasna, również i my, prasa drukowana, zmieniamy trend i uzupełniamy portfolio o cyfrowe narzędzia.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty