Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

News

Sukces firmy Meccanotecnica. Prezentacja najnowszych innowacji

Obecność Meccanotecnica na targach drupa 2024 podkreśliła jej wiedzę technologiczną i wizję przyszłości produkcji książek. Wydarzenie to stanowiło idealną platformę dla firmy do nawiązywania kontaktów z klientami, gromadzenia cennych informacji i odkrywania nowych możliwości w branży.

więcej

Rozmowa

Know-how, którego w Polsce nie było

Współpraca polskiej firmy Stamp Systems i brytyjskiej Arden Engraving to ogromna szansa dla rodzimego rynku. Nie ma w Polsce firmy o tak bogatym i rozwiniętym know how jak Arden. Dzięki współpracy firm, Stamp otrzymuje od Ardena wiedzę, doświadczenie i zaawansowaną technologie...

Solidny fundament Landy

Na początku 2020 roku Asher Levy oficjalnie został przewodniczącym firmy Landa Digital Printing (LDP). Levy, będący wcześniej dyrektorem generalnym w Orbotech, objął nowe stanowisko w LDP w czasach wielkich możliwości, ale także w czasach nie dających się przewidzieć wyzwań, związanych z pandemią Covid-19, która dotkliwie wpłynęła na większość branż na całym świecie. W wywiadzie na temat swoich pierwszych miesięcy w LDP, prezes firmy przedstawia trudny okres przejściowy dla całej branży poligraficznej oraz plany na przyszłość dla Landa Digital Printing.

Imponująco inne opakowania

Karl Knauer Poland to jedna z wiodących firm w Polsce zajmująca się produkcją opakowań i opakowań ozdobnych. Poprzez swoją dewizę bycia „imponująco inną”, zapewnia ona tworzenie opakowań, które na pierwszy rzut oka zdają się być niemożliwe do wykonania.

Jesteśmy ludźmi, nie awatarami

W połowie marca wiodące na świecie targi drupa zostały przełożone z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa na kwiecień 2021 roku. W wywiedzie z PRINT & PUBLISHING Dyrektor drupy z Messe Düsseldorf, Sabine Geldermann, odpowiada na nurtujące pytania napływające ze strony branży poligraficznej.

Przegląd maszyn i urządzeń

Wielozadaniowa Rapida 76

 

Firma Koenig & Bauer prezentuje najnowszą wersję maszyny Rapida 76, przeznaczoną do produkcji w formacie B2. Oprócz dotychczasowych korzyści, urządzenie oferuje szereg nowych możliwości, takich jak kompleksowa automatyzacja, szeroki wachlarz potencjalnych zastosowań, specjalne techniki pomiarowe i kontrolne oraz dużą gama dostępnych usług cyfrowych.

Speedmaster XL 106

 

Niemiecka drukarnia opakowań Schäfer Druck & Verpackung, zainstalowała niedawno maszynę Speedmaster XL 106-6 + L, najnowszej generacji 2020 od Heidelberga. Jest to pierwsza instalacja w Niemczech nowo pokazanego Heidelberga z automatyczną zmianą płyt.

VarioPrint dla wielu zastosowań

Canon, lider w dziedzinie rozwiązań do obrazowania cyfrowego, ogłosił wprowadzenie nowej oferty dla drukarek komercyjnych varioPrint iX-series. Ta zaawansowana drukarka arkuszowa wykorzystuje technologie iQuariusiX, które łączą jakość obrazu offsetowego z produktywnością i opłacalnością produkcyjnego druku atramentowego.

Print Evolution Journey

Konica Minolta włączyła do swojej oferty nowy innowacyjny system do druku przemysłowego – AccurioWide 200. To urządzenie, które może być wykorzystywane do druku na różnorodnych materiałach w reklamie wewnętrznej i zewnętrznej, dla którego druk na wymagających podłożach nie stanowi już żadnego wyzwania.

Temat miesiąca

Born to run

HP zaprezentowało swoje nowe portfolio komercyjnych maszyn do druku cyfrowego, które firma chciała pierwotnie pokazane na żywo na drupie. Kryzys koronawirusowy i przesunięcie drupy udaremniło prezentację, ale nie innowacyjność, którą nowe systemy oferują pod względem wydajności, jakości druku i wszechstronności.

Systemowe wstrzymanie

Prawdopodobnie marzec 2020 roku zapamiętamy na długo. Oprócz faktu, że wiele wydarzeń zostało odwołanych lub przełożonych z powodu koronawirusa, Heidelberg ogłosił pakiet strukturalny, który jest sporym wyzwaniem.

Pixelmania w Muzeum

Lokomotywy i stare pojazdy stanowiły inspirujące tło dla wręczenia nagród Golden Pixel w ramach 19 już edycji konkursu. Goście przybyli do Muzeum Techniki, by obejrzeć najlepsze drukowane projekty powstałe przez ostatni rok.

Kabelek z drukarki

Większość drukarzy i osób związanych z branżą przyznaje, że do niedawna jeszcze mieli ograniczone pojęcie o drukowanej elektronice. Była to dla nich przysłowiowa czarna magia, z którą jednak należało się zmierzyć, biorąc pod uwagę potencjał tego segmentu druku.

Biblioteka

Świecą w ciemności

Dostawca usług poligraficznych Schätzl Druck & Medien i słoweńska firma Hooray Studios nadają spersonalizowanym książkom dla dzieci nowy wymiar: dzięki książce „Blask w ciemności” mały czytelnik, oprócz zwykłej opowieści, może odkryć ukrytą historię, która świeci w ciemności.

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Reklama

Partnerzy