Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Otwarta na współpracę

Data publikacji: wrzesień 2011

 

Z roku na rok rośnie liczba urządzeń do druku cyfrowego instalowanych na polskim rynku. W ślad za powiększającym się popytem na maszyny drukujące rozwija się także zapotrzebowanie na systemy do obróbki introligatorskiej. Kolejne urządzenia do postpressu oferują użytkownikom nowe funkcje i wyższą produktywność.

 
© C.P. Bourg

C.P. Bourg Near-Line jest wyposażona w stół powietrzny umożliwiający operatorowi załadunek i łatwe scentrowanie stosu zebranych kompletów drukowanych przez następujące maszyny cyfrowe: Xerox Docu Tech, Xerox Nuvera, Kodak Digimaster, Océ Varioprint 5000, HP Indigo 3500, 5000, 550 i 7000.

W ostatnim czasie firma Avargraf wprowadziła do swojej oferty nowe urządzenia do obróbki produktów poligraficznych wydrukowanych w technologii cyfrowej. W portfolio polskiego dystrybutora znalazła się linia belgijskiej firmy C.P. Bourg – wieloletniego partnera Avargrafu. C.P. Bourg Near-Line składa się z podajnika arkuszy zadrukowanych cyfrowo BSF, modułu BCM-e i finiszera BM-e.

 
Wszystko w linii

Linia z nakładakiem z wysokiego stosu, stworzona przede wszystkim z myślą o obróbce arkuszy drukowanych cyfrowo, może być również stosowana do prac po druku tradycyjnym i przeznaczona jest do oprawy szytej tzw. broszurowej. Linię tworzy podajnik BSF, połączony on-line z finiszerem BM-e poprzez moduł obcinająco-bigujący BCM-e. Arkusze, przechodząc przez odpowiednio skonfigurowane moduły, są kolejno obcinane, bigowane, falcowane, szyte oraz docinane czołowo, co finalnie daje gwarancję spójnego produktu wysokiej jakości. Minimalny format gotowych produktów może być mniejszy niż broszurka CD-ROM, a maksymalny to 364 x 571,5 mm.

 

Wszechstronne możliwości

Urządzenie wyposażone jest w stół powietrzny umożliwiający operatorowi załadunek i łatwe scentrowanie stosu zebranych kompletów drukowanych przez następujące maszyny cyfrowe: Xerox Docu Tech, Xerox Nuvera, Kodak Digimaster, Océ Varioprint 5000, HP Indigo 3500, 5000, 550 i 7000. Ponadto, dzięki zastosowaniu opcjonalnego łącznika, stosy tworzone na sztaplarkach maszyn Xerox iGen3 oraz Xerox iGen4 mogą być z łatwością podawane do modułu BSF. Istotną cechą podajnika BSF jest możliwość załadowania stosu papieru o łącznej wysokości do 652 mm. Maszyna posiada dwa nakładaki: górny – mogący pomieścić stos 152 mm okładek oraz dolny – mieszczący 500 mm stosu papieru. Urządzenie może podawać arkusze ze zróżnicowaną prędkością w zależności od formatu podawanych arkuszy: do modułu BM-e – maksymalnie 15 tys. ark./godz., do modułu BDF-e – maksymalnie 14 tys. ark./godz., a z wykorzystaniem modułu BCM-e – maksymalnie 12 tys. ark./godz.

 
Podaj arkusz

Wyposażenie podajnika w komplet szerokich pasków z otworami, pracujących na zasadzie podciśnienia, umożliwia podawanie arkuszy w dużym przedziale gramatury – w jednym stosie mogą się znaleźć arkusze o gramaturze 60–350 g/m2. Urządzenie jest dodatkowo wyposażone w detektory podwójnego arkusza lub braku jego pobrania z którejkolwiek przegrody. W przypadku braku podania arkusza, system próbuje podać arkusz ponownie. W przypadku pobrania podwójnego arkusza, system zatrzymuje się, aby zapobiec zszyciu nieprawidłowych kompletów. Detekcja podwójnego arkusza odbywa się za pomocą czujników ultrasonicznych, które nie wymagają kalibracji. Jako urządzenie opcjonalne podajnik BSF może być wyposażony w skaner do odczytywania kodu kreskowego umieszczonego w dowolnym miejscu arkusza, bez konieczności lokowania go w jednym, konkretnym położeniu. BSF jest kompatybilny z większością modeli maszyn do druku cyfrowego. Posiada pojemną pamięć powtarzalnych prac, co gwarantuje efektywną i sprawną obsługę klientów zlecających prace drukowane w technologii cyfrowej.

 
 
« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty