Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

System Duplo 3500. Broszurowanie bez opóźnień.

System broszurujący Duplo 3500, który w Polsce prezentowany był po raz pierwszy podczas ubiegłorocznych targów Poligrafia w Poznaniu, zasilił niedawno park maszynowy drukarni Wie-Druk z Będzina. Urządzenie stanowi introligatorską opcję zarówno dla drukarń offsetowych, jak i cyfrowych, w obu przypadkach pozwalając na obróbkę 3 tys. broszur w ciągu godziny.

 

Duplo 3500 to w pełni automatyczny i wydajny system do obsługi średnich nakładów. Składa się z wieży zbierającej DC-10/60 PRO, która pojawiła się w ofercie Duplo niedawno, a także ze zbieraczek podciśnieniowych, agregatu szyjąco-złamującego i obcinarki czołowej. Pracuje z prędkością 3000 broszur na godzinę i oferuje szycie drutem 100-stronicowych broszur. Może realizować różnorodne prace, począwszy od produkcji okładek na płyty CD czy DVD, aż po broszury o formacie A4 i A3. Urządzenie sprawdza się zarówno w drukarniach offsetowych, jak i cyfrowych, ponieważ – dzięki możliwości podłączenia podajników DSF-2000 lub 5000 – może obsługiwać wydruki cyfrowe zestaw po zestawie.

Drukarnia Wie-Druk powstała w 1999 roku i należy do rodzeństwa – Moniki Wróblewskiej i Grzegorza Wiercińskiego. Od początku zajmowała się produkcją różnego rodzaju druków akcydensowych, które obecnie stanowią również dominującą pozycję w realizowanej tu produkcji. Firma posiada trzy maszyny drukujące, własny system CtP i do tej pory wykorzystywała wcześniejsze modele Duplo w swojej introligatorni wyposażonej także w szereg innych urządzeń do obróbki końcowej. Intensywny rozwój zakładu w ostatnim czasie wygenerował jednak nowe potrzeby.

„Obecnie, kiedy klient oczekuje szybkiej realizacji swojego zlecenia, drukarnia nie może sobie pozwolić na żadne opóźnienia” – mówi Monika Wróblewska – Zakupiony przez nas system Duplo pozwala nam na skrócenie czasu wykonania zamówienia o ponad połowę”. Dodatkowo, przy dwukrotnym zwiększeniu produkcji, jakie miało miejsce w ostatnim czasie w drukarni, nie musiała ona – dzięki inwestycji w nowy system – zatrudniać dodatkowych osób.

 
©PAI printinpoland.com
 

Od lewej: Fryderyk Wiernicki (Duplo Polska), Grzegorz Wierciński, Monika Wróblewska (Wie-Druk). „System Duplo 3500 pozwolił nam na skrócenie czasu realizacji zlecenia o ponad połowę” – komentują właściciele drukarni.

 

Data publikacji: kwiecień 2010

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty