Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Wkładkowanie dookoła świata

Data publikacji: październik 2010

 

© Ferag

Jedna z pierwszych dużych konfiguracji działa od wiosny 2010 roku w kanadyjskiej drukarni London Free Press.

System wkładkujący EasySert znany jest już na całym świecie. Urządzenie, znajdujące się w ofercie firmy Ferag, zyskało sobie dużą popularność dzięki swojej modułowej budowie oraz wysokiej produktywności. Wśród zainstalowanych do tej pory maszyn znajdują się zarówno małe systemy, jak i duże konfiguracje z kilkoma zespołami – największa liczy sobie aż 32 linie. Ostatnia konfiguracja rozpoczęła pracę w październiku w niemieckiej drukarni Presse-Druck- und Verlags-GmbH, gdzie wykorzystywana jest do insertowania regionalnych dodatków z ogłoszeniami oraz pakietów reklamowych. Po premierze urządzenia podczas targów IFRA Expo 2008 w Amsterdamie, w EasySert zainwestowały dwie brytyjskie drukarnie gazetowe: North Wales Newspapers oraz Smurfit Kappa. W tym samym czasie system rozpoczął pracę w dwóch niemieckich drukarniach akcydensowych. Jedna z pierwszych dużych konfiguracji z dwoma liniami po 20 samonakładaków każda działa od wiosny 2010 roku w kanadyjskiej drukarni London Free Press. Większe linie EasySert stoją także w niemieckich firmach Heilbronner Stimme, Torgau Druck oraz Weiss-Druck. W RPA drukarnia Paarl Coldset zakupiła konfigurację z sześcioma samonakładakami, a francuska Paris Offset Print pracuje na linii uzupełnionej w system do zszywania zeszytowego StreamStitch oraz bęben tnący. Bardziej kompleksowe konfiguracje pracują także w austriackiej drukarni Oberndorfer Druckerei oraz fińskiej Helprint OY. Obie linie wkładkujące poszerzono o moduł zszywający oraz bęben tnący. Co stoi za niewątpliwym sukcesem systemu Feraga w introligatorniach na całym świecie? Produkcja przy zastosowaniu EasySert może osiągnąć wydajność do 25 tys. egzemplarzy na godzinę. Jest to możliwe dzięki transporterowi UTR, który stanowi kluczowy element procesu obróbki wykończeniowej użytków. Urządzenie oparte na technologii chwytania pojedynczego egzemplarza odbiera strumienie produktów z maszyny drukującej przy dowolnej prędkości i dowolnym formacie produktu.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Witamy w roku drupy 2024…

Trudno w to uwierzyć. Po ośmioletniej przerwie w tym roku targi drupa ponownie odbędą się w Düsseldorfie. Oczekiwania są wielkie, ale w branży wciąż niewiele słychać.

 

Jeśli pamiętacie, jakie było typowe „uczucie mrowienia” w okresach poprzedzających poprzednie drupy w ostatnich latach, w porównaniu z tą drupą jest ono właściwie prawie zerowe. „Działanie jak zwykle” jest na porządku dziennym i tak postępują firmy. Niewiele już firm zaprasza przedstawicieli mediów na dobrze zorganizowane i merytoryczne konferencje prasowe i prezentacje z odpowiednim wyprzedzeniem przed targami, aby zaprezentować wspaniałe wieści o nowych produktach. Oszczędza to wysiłek organizacyjny, a przede wszystkim koszty podróży.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty