Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Główne atrakcje od Müller Martini

Jedną z wielu innowacji technologicznych, prezentowanych przez firmę Müller Martini na virtual.drupa 2021 będzie zszywarka siodłowa Primera Pro, obsługująca do 14 000 cykli na godzinę.

© Müller Martini

Na wirtualnym wydarzeniu virtual.drupa 2021 firma Müller Martini zaprezentuje rozwiązania technologiczne, które zostały wprowadzone na rynek w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, a także wypróbowane i przetestowane systemy, które odniosły sukces na rynku. Z powodu pandemii i licznych ograniczeń dotyczących podróży i przemieszczania się, firma postanowiła wzmocnić swoją obecność w kanałach internetowych. Tam też w ciągu ostatniego roku odbywały się premiery najnowszych maszyn producenta, w tym m.in. system Prinova, Primera Pro i Publica Pro.

Prinova: zszywarka siodłowa, wykonująca do 9000 cykli na godzinę, jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla krótkich, jak i średnich serii. Dzięki innowacyjnemu, indywidualnemu podajnikowi, nową zszywarkę można szybko przezbroić. Oprócz technologii sterowania ruchem i związanych z nią szybszych procesów konfiguracji, jej główne zalety obejmują nowy system kamer Asir Pro opracowany przez Müller Martini, który rozpoznaje i porównuje wydrukowane arkusze za pomocą kodu 1D / 2D i / lub porównania obrazów, dzięki czemu wadliwe produkty końcowe należą do przeszłości.

Primera Pro: Udoskonalona technologia sterowania ruchem maszyny do oprawy zeszytowej obsługującej do 14 000 cykli na godzinę zapewnia znaczne skrócenie czasu przezbrajania i realizacji zamówień oraz zwiększa rentowność dzięki szybkim i bezbłędnym procesom konfiguracji. Kolejną zaletą maszyny jest całkowicie przeprojektowany, w pełni zautomatyzowany trójnożowy trymer o zmiennej grubości. Dzięki zastosowaniu technologii serwonapędów każda z osi formatu może być indywidualnie regulowana, bez wpływu na inne osie.

Publica Pro: Ponieważ Müller Martini wierzy w przyszłość wysokiej jakości broszur i ulotek, nowa generacja bindownic została wprowadzona na rynek w trzech klasach wydajności: 12 000 (Pro12), 15 000 (Pro15) i 18 000 (Pro18) cykli na godzinę. Dzięki zoptymalizowanym procesom, Publica Pro przekonuje przede wszystkim wysoką wydajnością, najwyższą jakością i krótkimi czasami przezbrajania. Zawiera także liczne innowacje, w tym m.in. nowe podłączenie monitora, nowy system CoPilot (Siemens NX), zoptymalizowany łańcuch dociskowy, automatyczną regulację długości warstwy kleju na jednostce klejącej grzbiet, nowe tarcze robocze do klejenia bocznego oraz zoptymalizowany transport okładek.

SigmaLine III: Wstępne zbieranie, zmienne składanie, dynamiczny tryb cięcia - rozwiązanie, które jest przeznaczone do krótkich nakładów, umożliwia nowe, zróżnicowane formy produkcji. Do tej pory składanie na SigmaLine odbywało się za pomocą ostrza mechanicznego. Po raz pierwszy w maszynie zastosowano innowacyjną technologię ostrza pneumatycznego, gdzie składanie wyzwalane jest przez ciśnienie powietrza. Dzięki ostrzu pneumatycznemu produkcja przebiega znacznie stabilniej nawet przy dużych prędkościach, zapewniając doskonale zagięcia. Zapewnia to znacznie wyższą wydajność całego systemu, wynoszącą do 305 metrów na minutę - najwyższą wydajność produkowanych cyfrowo bloków książek na rynku. Inną nowością zastosowaną w maszynie jest dynamiczny tryb cięcia.

Częścią prezentacji Müller Martini na virtual.drupa 2021 będą także maszyny, które odniosły sukces na rynku, w tym bindownica Vareo PRO z podajnikiem końcowym i trójnożowym trymerem InfiniTrim, bindownica Alegro, maszyna do szycia książek Ventura MC Digital oraz linia do produkcji książek - Diamant 60.

Link do strony wydarzenia: www.virtual.drupa.de/vis/v1/de/exhibitors/.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty