Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Metsä Board o uprawie lasów. Obalić stereotypy

© Metsä Board

Metsä Board opublikowała serię pięciu filmów przedstawiających cykl życiowy fiński lasów oraz to, jak odpowiedzialna gospodarka leśna wspiera bioróżnorodność lasów i ich zrównoważony wzrost. Filmy zostały nakręcone w Nemus Futurum, które jest leśnym centrum Metsä Group dla zwiedzających, znajdującym się w Lohja w Finlandii.

 

Publikując materiał Metsä Board chce wyjaśnić politykę zrównoważonego cyklu życiowego fińskich lasów, a także skorygować niektóre z powszechnych choć błędnych przekonań dotyczących tego tematu. Jednym z takich mitów jest twierdzenie, że tektura i papier są wytwarzane z w pełni dorosłych drzew. W rzeczywistości główny pień ścinanych dorosłych drzew jest wykorzystywany do produkcji wyrobów drewnianych i tarcicy. Papier i tektura powstają z masy włóknistej produkowanej metodą chemiczną. Do jej produkcji wykorzystywane są mniejsze kawałki drewna pochodzące z trzebieży lasów i z cieńszych, górnych części drzew. Pierwszy film z serii dotyczy odnowy lasu i zarządzania różnorodnością biologiczną, drugi koncentruje się na zarządzaniu młodymi lasami, a trzeci na trzebieży lasu. Czwarty z filmów opowiada o lasach bogatych w rośliny zielarskie, które stanowią zaledwie 1% lasów Finlandii, ale są domem dla połowy zagrożonych gatunków leśnych. Piąty i ostatni film z tej serii skupia się na zmianach klimatu i gospodarce o obiegu zamkniętym. Filmy można zobaczyć na stronie internetowej Metsä Board oraz na YouTube.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty