Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Bufor All Star Fount

Bezalkoholowy bufor All Star Fount z oferty ABC/Allied Pressroom Products Europe pozwala drukarni Kuman-Art zwiększyć wydajność i zmniejszyć koszty produkcji.

Drukarnia Kuman-Art z Kielc, specjalizująca się w produkcji reklamowej, zainwestowała w bezalkoholowy bufor All Star Fount z oferty ABC/Allied Pressroom Products Europe. To kolejny środek chemiczny marki ABC/Allied wdrożony przez producenta. Od kilku lat firma z powodzeniem korzysta z takich rozwiązań jak m.in. środek do mycia układu wodnego A+B Cleaner, środek do mycia wałków gumowych MRC 88, czy środek do mycia i regeneracji obciągów gumowych Blast.

Kuman-Art działa na rynku usług poligraficznych od 1991 roku. Realizuje zlecenia z zakresu produkcji reklamowej, m.in. katalogi, foldery, broszury, teczki, plakaty i inne. Realizacja produkcji w zakładzie firmy odbywa się na dwóch pełnoformatowych, offsetowych maszynach drukujących, składających się z pięciu zespołów drukujących oraz wieży lakierującej. Specyfika produkcji uwzględnia zlecenia z zastosowaniem kolorów specjalnych, dlatego też firma zdecydowała się na dalsze usprawnienia w procesie drukowania m.in. poprzez wdrożenie bufora. Producent zwrócił przede wszystkim uwagę na niższe zużycie bufora w realizowanej produkcji, a także wysoką stabilność i lepsze parametry druku osiągane w maszynie oraz możliwość szybkiego poddania arkuszy dalszej obróbce.

„All Star Fount nie tylko redukuje albo wręcz eliminuje ilość IPA niezbędnego w druku offsetowym, ale dba też o stabilność, jakość i pasowanie kolorystyczne. To bardzo ważny aspekt w przypadku takiej produkcji, jaką wykonuje Kuman-Art, gdzie dość często pojawiają się barwy specjalne, firmowe, ale też aple czy siatki. Jego użytkownicy zwracają też uwagę na konieczność rzadszej niż dotychczas wymiany wody w maszynie” - podkreśla Tomasz Reczka, koordynator ds. wdrożeń w firmie ABC/Allied Pressroom Products Europe.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty