Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

SunPak DirectFood Plus

Rozwój technologii pozwalającej na bezpieczny, bezpośredni kontakt farby z żywnością to efekt wieloletniej współpracy Sun Chemical z niemieckim producentem farb graficznych Epple Druckfarben.

© Sun Chemical

Sun Chemical i Epple rozszerzają swoją paletę farb do opakowań mających bezpośredni kontakt z żywnością o nową serię SunPak DirectFood Plus. Rozwiązanie przeznaczone jest do druku podłoży kartonowych w technice offsetu arkuszowego. Jak zaznacza producent, dzięki zwiększonej pigmentacji i wysokiej drukowności, farba umożliwia uzyskiwanie żywych kolorów oraz precyzję w reprodukcji. Oferuje też szerszą przestrzeń barwną od jej poprzednika - SunPack Organic. Dostawca dodaje, że nowa farba zapewnia stabilność druku offsetowego na poziomie identycznym jak znane już z oferty Sun Chemical standardowe farby do druku niskomigracyjnego (LM) takie jak SunPak FSP. Parametr ten został sprawdzony podczas szeroko zakrojonych testów przemysłowych przeprowadzonych u wiodących europejskich przetwórców kartonu. Sun Chemical podkreśla, że SunPak DirectFood Plus, w połączeniu z wodnymi powłokami barierowymi SunSpec SunStar DFC, oferuje drukarniom i właścicielom marek rozwiązania umożliwiające zastępowanie powłok i wkładek, wykonanych z tworzy sztucznych i znajdujących zastosowanie w produkcji opakowań papierowych.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty