Kalendarium

28.11.2023 · ART OF COLOR, Poznań

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

SunPak DirectFood Plus

Rozwój technologii pozwalającej na bezpieczny, bezpośredni kontakt farby z żywnością to efekt wieloletniej współpracy Sun Chemical z niemieckim producentem farb graficznych Epple Druckfarben.

© Sun Chemical

Sun Chemical i Epple rozszerzają swoją paletę farb do opakowań mających bezpośredni kontakt z żywnością o nową serię SunPak DirectFood Plus. Rozwiązanie przeznaczone jest do druku podłoży kartonowych w technice offsetu arkuszowego. Jak zaznacza producent, dzięki zwiększonej pigmentacji i wysokiej drukowności, farba umożliwia uzyskiwanie żywych kolorów oraz precyzję w reprodukcji. Oferuje też szerszą przestrzeń barwną od jej poprzednika - SunPack Organic. Dostawca dodaje, że nowa farba zapewnia stabilność druku offsetowego na poziomie identycznym jak znane już z oferty Sun Chemical standardowe farby do druku niskomigracyjnego (LM) takie jak SunPak FSP. Parametr ten został sprawdzony podczas szeroko zakrojonych testów przemysłowych przeprowadzonych u wiodących europejskich przetwórców kartonu. Sun Chemical podkreśla, że SunPak DirectFood Plus, w połączeniu z wodnymi powłokami barierowymi SunSpec SunStar DFC, oferuje drukarniom i właścicielom marek rozwiązania umożliwiające zastępowanie powłok i wkładek, wykonanych z tworzy sztucznych i znajdujących zastosowanie w produkcji opakowań papierowych.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty