Kalendarium

15-18.03.2018 · Lipskie Targi Książki, Lipsk

19-24.03.2018 · IPEX, Londyn

27.02-02.03.2018 · Embax, Brno

7-9.02.2018. · RemaDays, Nadarzyn

27-30.01.2018 · Paperworld, Frankturt n/Menem

Jeszcze lepsza komunikacja

Data publikacji: grudzień 2010

 

Bezproblemowy, płynny proces tworzenia treści oraz praca grupowa są wyjątkowo istotną częścią użytkowania i udostępniania informacji w ramach firmy lub organizacji. To już nie tylko przydatne funkcje, ale niezbędne elementy umożliwiające osiągnięcie sukcesu w obecnych warunkach ekonomicznych. Wprowadzając na rynek nowe produkty, firma Adobe stawia kolejny krok ku większemu profesjonalizmowi w tworzeniu, edycji i udostępniania dokumentów PDF.

 
© Adobe

Adobe X znacznie usprawnia komunikację oraz pozwala na efektywne tworzenie, edycję i udostępnianie dokumentów PDF.

Rodzina produktów Adobe Acrobat X, która pojawiła się na rynku we wrześniu tego roku, obejmuje kolejną generację programów Acrobat X, Reader X oraz pakiet Acrobat X Suite, a także usługi wymiany dokumentów za pośrednictwem platformy Acrobat.com. Profesjonalni użytkownicy mogą za pomocą nowych produktów tworzyć jeszcze wyższej jakości kontent, a przy tym mają szansę usprawnić przygotowywanie dokumentów i uczynić pracę w grupie produktywniejszą. Oprogramowanie Acrobat X zawiera operacje wspomagane (guided actions), upraszczające wieloetapowe procesy przygotowania i publikacji dokumentu. Nowe opcje wprowadzania dostosowań w ramach portfolio PDF, pozwalają łączyć różnorodne typy plików w celu stworzenia pożądanej prezentacji. Nowe usługi przetwarzania dokumentów dostępne w serwisie Acrobat.com umożliwiają z kolei bardziej efektywną współpracę użytkowników. Integracja z oprogramowaniem Microsoft SharePoint zapewnia spójność wszystkich dokumentów PDF w przedsiębiorstwie. Dodatkowo, ponowne wykorzystanie treści możliwe jest dzięki opcji eksportu do programu Microsoft Word oraz Microsoft Excel.

 
Co oferuje Acrobat X?

Program Acrobat X to przede wszystkim automatyzacja rutynowych, wieloetapowych czynności z zastosowaniem nowych operacji wspomaganych i ich łatwe udostępnianie innym pracownikom oraz współpracownikom, bez konieczności dodatkowego szkolenia. Dzięki opcji portfolio PDF i zastosowaniu nowych układów, tematów wizualnych oraz palet kolorów, zmienia się sposób przeglądania treści i jej przyswajania, a także interakcji użytkowników z treścią i kontekstem, w którym jest umieszczona. Program w pełni wykorzystuje funkcje Adobe Photoshop oraz Adobe Acrobat i pozwala na łatwe tworzenie dynamicznych dokumentów z użyciem nowego pakietu Acrobat X Suite. Dzięki integracji z oprogramowaniem Microsoft SharePoint, możliwy staje się wzrost produktywności w przedsiębiorstwie, a operacje pobrania i zwrotu plików PDF w celu przeglądu i edycji współużytkowanych dokumentów nie sprawia żadnych problemów. Dodatkowo, najczęściej używane narzędzia wyświetlane są w jednym panelu w ramach zmodyfikowanego interfejsu użytkownika. Acrobat X usprawnia ponadto wdrożenie, konfigurację i zarządzanie aktualizacjami oraz zapewnia zgodność ze standardami ISO (obejmuje to w szczególności obsługę produktów Microsoft SCCM i SCUP).

 
Adobe Reader X i usługi online

W programie Adobe Reader X opcja komentowania treści (narzędzia Notatka i Podświetlanie Tekstu) dostępna jest dla wszystkich użytkowników. Interesujące możliwości daje dostęp do dokumentów PDF z urządzeń przenośnych. Staje się to możliwe dzięki bezpłatnej wersji programu Adobe Reader X dla systemów Android, Windows Phone 7 oraz Blackberry Tablet OS. Co więcej, dzięki trybowi chronionemu w Reader X, przeglądanie plików PDF jest całkowicie bezpieczne.

Do nowych usług internetowych, oferowanych w serwisie Acrobat.com, należy Adobe SendNow. Umożliwia ona użytkownikom wysyłanie i odbieranie dużych plików oraz ich monitorowanie (potwierdzenie odbioru). Unika się w ten sposób problemów z funkcjonowaniem poczty elektronicznej, obsługi skomplikowanych serwerów FTP oraz kosztów związanych z przesyłkami ekspresowymi. Kolejna usługa to Adobe CreatePDF, która ułatwia konwersję plików do postaci profesjonalnych dokumentów PDF z poziomu programu Adobe Reader X lub dowolnej przeglądarki.
« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Automatyzacja również na fali

Przed nami targi Fespa. W tym roku jeszcze większe niż w poprzednich latach. Daje to wszystkim do myślenia. Skoro około 700 wystawców na targach w Berlinie pokaże nowości i innowacyjne rozwiązania, oznacza to duży rozwój branży reklamowej i poligraficznej albowiem bez druku nie ma reklamy i bez reklamy nie ma druku. Wiele firm przyjedzie aby przyjrzeć się nowym technologiom i ich zastosowaniom w celu podjęcia decyzji inwestycyjnych. Nie ma nawet najmniejszych wątpliwości, że branża druku reklamowego proponuje wiele świetnych rozwiązań, które dają firmom usługowym możliwości rozwoju.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty