Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Jeszcze lepsza komunikacja

Data publikacji: grudzień 2010

 

Bezproblemowy, płynny proces tworzenia treści oraz praca grupowa są wyjątkowo istotną częścią użytkowania i udostępniania informacji w ramach firmy lub organizacji. To już nie tylko przydatne funkcje, ale niezbędne elementy umożliwiające osiągnięcie sukcesu w obecnych warunkach ekonomicznych. Wprowadzając na rynek nowe produkty, firma Adobe stawia kolejny krok ku większemu profesjonalizmowi w tworzeniu, edycji i udostępniania dokumentów PDF.

 
© Adobe

Adobe X znacznie usprawnia komunikację oraz pozwala na efektywne tworzenie, edycję i udostępnianie dokumentów PDF.

Rodzina produktów Adobe Acrobat X, która pojawiła się na rynku we wrześniu tego roku, obejmuje kolejną generację programów Acrobat X, Reader X oraz pakiet Acrobat X Suite, a także usługi wymiany dokumentów za pośrednictwem platformy Acrobat.com. Profesjonalni użytkownicy mogą za pomocą nowych produktów tworzyć jeszcze wyższej jakości kontent, a przy tym mają szansę usprawnić przygotowywanie dokumentów i uczynić pracę w grupie produktywniejszą. Oprogramowanie Acrobat X zawiera operacje wspomagane (guided actions), upraszczające wieloetapowe procesy przygotowania i publikacji dokumentu. Nowe opcje wprowadzania dostosowań w ramach portfolio PDF, pozwalają łączyć różnorodne typy plików w celu stworzenia pożądanej prezentacji. Nowe usługi przetwarzania dokumentów dostępne w serwisie Acrobat.com umożliwiają z kolei bardziej efektywną współpracę użytkowników. Integracja z oprogramowaniem Microsoft SharePoint zapewnia spójność wszystkich dokumentów PDF w przedsiębiorstwie. Dodatkowo, ponowne wykorzystanie treści możliwe jest dzięki opcji eksportu do programu Microsoft Word oraz Microsoft Excel.

 
Co oferuje Acrobat X?

Program Acrobat X to przede wszystkim automatyzacja rutynowych, wieloetapowych czynności z zastosowaniem nowych operacji wspomaganych i ich łatwe udostępnianie innym pracownikom oraz współpracownikom, bez konieczności dodatkowego szkolenia. Dzięki opcji portfolio PDF i zastosowaniu nowych układów, tematów wizualnych oraz palet kolorów, zmienia się sposób przeglądania treści i jej przyswajania, a także interakcji użytkowników z treścią i kontekstem, w którym jest umieszczona. Program w pełni wykorzystuje funkcje Adobe Photoshop oraz Adobe Acrobat i pozwala na łatwe tworzenie dynamicznych dokumentów z użyciem nowego pakietu Acrobat X Suite. Dzięki integracji z oprogramowaniem Microsoft SharePoint, możliwy staje się wzrost produktywności w przedsiębiorstwie, a operacje pobrania i zwrotu plików PDF w celu przeglądu i edycji współużytkowanych dokumentów nie sprawia żadnych problemów. Dodatkowo, najczęściej używane narzędzia wyświetlane są w jednym panelu w ramach zmodyfikowanego interfejsu użytkownika. Acrobat X usprawnia ponadto wdrożenie, konfigurację i zarządzanie aktualizacjami oraz zapewnia zgodność ze standardami ISO (obejmuje to w szczególności obsługę produktów Microsoft SCCM i SCUP).

 
Adobe Reader X i usługi online

W programie Adobe Reader X opcja komentowania treści (narzędzia Notatka i Podświetlanie Tekstu) dostępna jest dla wszystkich użytkowników. Interesujące możliwości daje dostęp do dokumentów PDF z urządzeń przenośnych. Staje się to możliwe dzięki bezpłatnej wersji programu Adobe Reader X dla systemów Android, Windows Phone 7 oraz Blackberry Tablet OS. Co więcej, dzięki trybowi chronionemu w Reader X, przeglądanie plików PDF jest całkowicie bezpieczne.

Do nowych usług internetowych, oferowanych w serwisie Acrobat.com, należy Adobe SendNow. Umożliwia ona użytkownikom wysyłanie i odbieranie dużych plików oraz ich monitorowanie (potwierdzenie odbioru). Unika się w ten sposób problemów z funkcjonowaniem poczty elektronicznej, obsługi skomplikowanych serwerów FTP oraz kosztów związanych z przesyłkami ekspresowymi. Kolejna usługa to Adobe CreatePDF, która ułatwia konwersję plików do postaci profesjonalnych dokumentów PDF z poziomu programu Adobe Reader X lub dowolnej przeglądarki.
« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty