Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Narzędzia pod ręką. CorelDRAW Graphics Suite X7.

Data publikacji: maj 2014

Na rynku pojawiła się najnowsza wersja pakietu programów graficznych CorelDRAW Graphics Suite X7. Producent ulepszył niektóre funkcje, dodał nowe narzędzia i unowocześnił interfejs użytkownika. Dzięki temu pakiet CorelDRAW umożliwia jeszcze wygodniejszą i bardziej efektywną pracę na każdym etapie projektowania graficznego.

 

CorelDRAW Graphics Suite X7 oferuje szereg dodatków i ulepszeń, które czynią pracę jeszcze szybszą i łatwiejszą. 

„Pracując nad pakietem CorelDRAW Graphics Suite X7, bardziej niż kiedykolwiek braliśmy pod uwagę opinie klientów” - powiedział Gérard Métrailler, starszy dyrektor ds. zarządzania produktami graficznymi w firmie Corel. „Każda nowa funkcja powstała po bezpośrednich konsultacjach z klientami. Naszym celem jest umożliwienie użytkownikom pakietu CorelDRAW możliwie najszybszej realizacji zadań. Dlatego pozwoliliśmy im zadecydować, jak będą pracować z pakietem CorelDRAW Graphics Suite X7”. Najnowsza wersja pakietu zawiera zaawansowane opcje wypełnień, obsługuje wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości, tryb kilku monitorów i ekrany dotykowe, ponadto zapewnia więcej możliwości udostępniania materiałów członkom społeczności CorelDRAW. Natywna obsługa architektury 64-bitowej i procesorów wielordzeniowych pozwala używać kilku aplikacji jednocześnie i bezproblemowo przetwarzać duże pliki. Osoby korzystające z pakietu będą mogły szybko rozpocząć pracę i efektywnie realizować projekty w sposób, który najlepiej im odpowiada.

 

Nowe i ulepszone funkcje

Pierwszą funkcją, na jaką warto zwrócić uwagę, jest Wybór Obszaru Roboczego. W nowej wersji pakietu Corel można wybrać jeden z sześciu wstępnie zdefiniowanych obszarów roboczych, w zależności od poziomu zaawansowania oraz wykonywanego zadania: prosty, domyślny, klasyczny, zaawansowany układ strony lub zaawansowana ilustracja. Można też wybrać obszary robocze przypominające te stosowane w programach Adobe Illustrator i Photoshop. Kolejna istotna funkcja to Szybkie Dostosowywanie, czyli możliwość dodania lub usunięcia okien dokowanych, narzędzi i innych elementów. Pozwala to na dostosowanie obszaru roboczego do sposobu pracy. Na uwagę zasługuje również Wypełnienia Tonalne. Całkowita kontrola nad wypełnieniami i przezroczystościami umożliwia uzyskanie lepszych efektów w krótszym czasie. Użytkownicy mogą tworzyć eliptyczne i prostokątne wypełnienia tonalne, kontrolować przezroczystość poszczególnych kolorów w wypełnieniu tonalnym, a także powtarzać wypełnienia w obrębie obiektu oraz dostosowywać kąt wypełnienia. Kolejnym ciekawym narzędziem jest Zabawa Czcionkami. Pozwala ona na szybkie i łatwe przeglądanie czcionek, eksperymentowanie z nimi i wybranie najlepszej do projektu. Nowością jest interfejs wielu dokumentów. Możliwość przełączania w widoku kart między wieloma dokumentami (również na kilku monitorach) umożliwia płynną pracę nad każdym projektem. Nie można zapomnieć o narzędziach do edycji zdjęć w programie Photo-Paint, które pozwalają tworzyć unikalne prace, korzystać z czułych na nacisk narzędzi Płyn (Smużenie, Przyciągaj i Ślimak) oraz efektów aparatu fotograficznego (Rozmycie Bokeh, Tonowanie Sepią i Wehikuł Czasu). Z kolei obsługa wyświetlaczy o wysokiej rozdzielczości zapewnia spójny wygląd na różnych urządzeniach. Interfejs można łatwo dostosować do urządzeń z funkcjami dotykowymi, dlatego z pakietu można wygodnie korzystać na najnowszych komputerach stacjonarnych, laptopach i tabletach. Kolejna ciekawa propozycja to narzędzie, które służy do generowania niestandardowych kodów QR zawierających kolory, obrazki i tekst. Wystarczy jedno kliknięcie, aby zweryfikować obsługę kodu QR na wszystkich urządzeniach przenośnych. Warto także zwrócić uwagę na prowadnice wyrównania, które dzięki proponowanemu wyrównaniu z sąsiadującymi obiektami pozwalają szybko i precyzyjnie rozmieszczać obiekty. Obsługa czcionek OpenType, także dla tekstów azjatyckich, zapewnia pełną kontrolę nad opcjami typograficznymi, co pozwala skrócić czas pracy. Wbudowane centrum zasobów zapewnia łatwą współpracę z członkami społeczności dzięki możliwości udostępniania wypełnień mapą bitową, wektorowych i tonalnych w internetowym repozytorium zintegrowanym z programem Corel Connect.

 

Aplikacje uzupełniające

Oprócz standardowych funkcji i narzędzi dla CorelDRAW Graphics Suite X7 stworzono także szereg aplikacji uzupełniających. Zupełną nowością jest aplikacja Patterns (iPhone iOS 7), która pozwala na tworzenie wyjątkowych deseni z wykorzystaniem zdjęć cyfrowych. Desenie można następnie udostępniać oraz synchronizować z programem CorelDRAW X7 za pośrednictwem Centrum Zasobów firmy Corel lub innego programu, np. Photoshop. Aplikacja jest dostępna bezpłatnie w sklepie Apple Store. Ponadto producent ulepszył aplikację Designs (Windows 8.1), która pozwala wyszukiwać i udostępniać zdjęcia w Centrum Zasobów firmy Corel, serwisie iStockPhoto, Fotolia i innych, a także synchronizować je bezpośrednio z programem CorelDRAW dzięki usłudze Microsoft OneDrive. Tę aplikacje można pobrać nieodpłatnie w sklepie Windows Store.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty