Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Heidelberg i WestRock. Wspólny rekord świata

© Heidelberg

 

Firma Heidelberger dostarczyła do polskiego oddziału WestRock najdłuższą offsetową maszynę drukującą, jaką do tej pory wyprodukowano. Wiodący światowy producent opakowań mający swój zakład produkcyjny w Tczewie zamówił 42-metrową, specjalnie skonfigurowaną do swoich potrzeb maszynę Speedmaster XL 106 z łącznie 20 jednostkami drukującymi i powlekającymi. Druga maszyna, krótsza o długość jednej jednostki, przeznaczona jest do zakładu WestRock w Obersulm w Niemczech.

 
Rekordowe pod względem długości maszyny drukujące dostarczane do WestRock umożliwiają druk szczególnie wysokiej jakości i przyciągających wzrok opakowań. Duża liczba jednostek drukujących i powlekających sprawia, że bardzo elastyczna, długa konfiguracja Speedmaster XL 106 jest odpowiednia do druku szerokiej gamy rozwiązań opakowaniowych z wyrafinowanymi powłokami i efektami metalicznymi. Speedmaster XL 106 sprawdzi się również przy produkcji produktów ekologicznych. Produkcja odbywa się całkowicie liniowo, dwustronnie i w jednym przebiegu.

 
Strategiczna współpraca
Rekordowa pod względem wielkości i długości drukująca maszyna offsetowa dla WestRock należy do tego działu produkcyjnego firmy Heidelberg, na którego rozwój firma kładzie szczególny nacisk. Z prognozowanym rocznym wzrostem na poziomie około 2,3 procent rynek kartonów składanych jest strategicznym segmentem wzrostu producenta. „Pomagamy naszym klientom uprościć procesy drukowania i zwiększyć ich produktywność, oferując im wysoki poziom automatyzacji i elastyczności, co jest szczególnie ważne w czasach, gdy na całym świecie nasila się niedobór wykwalifikowanych pracowników” powiedział Ludwin Monz, dyrektor generalny firmy Heidelberg.
„Innowacyjność i zrównoważony rozwój są podstawą działalności WestRock. Inwestując w technologię druku firmy Heidelberg zapewniamy naszym klientom przyszłość. Nie ma lepszego dowodu na to niż dwie najdłuższe maszyny drukujące na świecie opracowane specjalnie dla zakładów WestRock. Dzięki naszym ciągłym inwestycjom i wiodącej w branży wiedzy specjalistycznej jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom marek, które nieustająco napędzają popyt na zrównoważone opakowania oparte na włóknach pierwotnych” skomentował Mark Shaw, Business Leader w regionie EMEA i APAC w WestRock.

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty