Kalendarium

25-29.09.2018 · Polagra-Tech

1.10.2018 · Art of Color

1-4.10.2018 · Taropak, Poznań

1-4.10.2018 · 4PrintWeek, Poznań

Siris Capital kupuje EFI za 1,6 miliarda dolarów

EFI ogłosiła dziś, że prywatna firma Siris Capital Group LLC zamierza kupić spółkę za około 1,6 mld USD w gotówce. Oferta 37 USD za akcję oznacza premię w wysokości około 26% od kursu akcji w ubiegły piątek. Umowa, zatwierdzona przez zarząd EFI, obejmuje 45-dniowy okres „go-shop”, który pozwala firmie rozważyć alternatywne oferty. Włączając wszystkie zobowiązania szacuje się, że transakcja wyniesie około 1,7 miliarda USD.

W ostatnim raporcie kwartalnym przychody EFI spadły o 5 procent ze względu na spadki w branży maszyn inkjetowych, co stanowi ponad połowę całkowitych przychodów firmy. Transakcja ma zostać sfinalizowana do trzeciego kwartału 2019 roku. EFI przedstawi jeszcze raport za pierwszy kwartał, ale nie zamierza uruchamiać kwartalnego połączenia. Przychody z pierwszego kwartału wyniosą między 220 a 225 mln USD. Firma EFI poinformowała w oświadczeniu, że Siris zapewnił wiążące finansowanie dłużne RBC Capital Markets, KKR Capital Markets LLC, Deutsche Bank Securities Inc., Barclays, Credit Suisse i Macquarie Capital

Komentarz miesiąca

Przyszłość druku

We wrześniu zebrał się zespół ekspertów drupy, składający się z osobistości świata poligrafii: właścicieli firm, naukowców i analityków. Centralnym punktem rozmów było zagadnienie „PRINT 2030 – 2.0”. Określono dziesięć trendów, które będą miały wpływ na branżę. Analizowano również jak wdrożyć te zdefiniowane i precyzyjnie określone procesy w życie drukarń, tak aby firmy podążały drogą druku przyszłości.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty