Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Wydajny druk dwustronny - Ricoh Pro Z75

© Ricoh

Firma Ricoh ogłosiła debiut cyfrowej prasy Ricoh Pro Z75, pierwszej platformy do druku arkuszowego B2 z automatycznym drukowaniem dwustronnym. Urządzenie przyspiesza przejście z offsetu na druk cyfrowy dzięki wyższej jakości druku, krótszym czasom realizacji i mniejszym wymaganiom wobec personelu. Usprawnienie przepływu pracy gwarantują między innymi podajnik arkuszy wspomagany powietrzem, który minimalizuje problemy z transportem papieru, a także moduł układania o dużej pojemności, który zapewnia dokładne, równe układanie papieru.

 

Ricoh Pro Z75 oferuje zalety platformy arkuszowej przy niskich kosztach eksploatacji i wysokiej wydajności druku atramentowego. Zapewnia prędkość druku do 4500 arkuszy na godzinę w druku prostym lub do 2250 arkuszy w druku dwustronnym. Piezoelektryczne głowice drukujące ze stali nierdzewnej gwarantują rozdzielczość natywną 1200 dpi, niezależnie od prędkości druku. Maszyna obsługuje czterokolorowe atramenty pigmentowe (CMYK), a opatentowany system suszenia zapewnia wysokiej jakości rezultaty gotowe do natychmiastowej obróbki końcowej. Ricoh Pro Z75 drukuje na szerokim zakresie podłoży, w tym na niepowlekanych, powlekanych atramentem lub offsetowo nośnikach o gramaturze do 400 gram na metr kwadratowy i maksymalnym rozmiarze arkusza 585 x 750 milimetrów. Oprócz wysokiej prędkości druku i możliwości automatycznego drukowania dwustronnego, maszyna wyposażona jest w szereg rozwiązań automatyzujących i intuicyjny panel sterowania, które zmniejszają potrzebę interwencji operatora i poprawiają wydajność pracy.

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty