Kalendarium

24-26.11.2020 · InPrint Munich, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

25.02-03.03.2021 · Interpack, Düsseldorf

20-30.04.2021 · drupa, Düsseldorf

„Speedy: Proszę drukować”

 

Dziś możemy zwrócić się z niemal każdą prośbą do Alexy czy Siri. Już wkrótce taka rzeczywistość może dotyczyć także maszyn drukujących. Wystarczy podejść do maszyny i powiedzieć „Cześć Speedy, wydrukuj 1000 akruszy”. Na tym skończy się nasza praca, ponieważ Speedy będzie wiedział, co robić. I to wcale nie jest science fiction, tylko prawdopodobna rzeczywistość.

 

Lider rynku i technologii w branży poligraficznej Heidelberger Druckmaschinen AG zapowiedział prezentację serii technologicznych innowacji, które pierwotnie, miała mieć miejsce na targach drupa 2020. W swoich nowościach Heidelberg stawia na optymalny rozwój i produktywność, a zakres podjętych działań dotyczy przede wszystkim cyfrowej transformacji oraz nowoczesnej drukarni Smart Print Shop wraz z zastosowaną w niej gamą rozwiązań. Mają one zainspirować drukarnie akcydensowe, opakowaniowe i etykietowe do rozwijania ich potencjału w dużych firmach oraz małych drukarniach. Cała kampania nowych maszyn odbywa się pod hasłem „Rozwiń swój potencjał”.

 

Smart Print Shop

Swoją przygodę z cyfryzacją funkcjonowania drukarń Heidelberg rozpoczął w 2016 roku,  kiedy na targach drupa zaprezentował swoją koncepcję nowoczesnej drukarni pod nazwą Smart Print Shop. Rozwiązania cyfrowe w procesie druku będą miały coraz większe znaczenie w kontekście poprawy wydajności, a co za tym idzie - konkurencyjności drukarni. Procesy wspierane przez oprogramowanie i możliwość ich kontrolowania, czy chociażby inteligentne wskazówki dla operatora w maszynach drukujących odpowiadają za znaczną poprawę wydajności. Połączenie koncepcji nowoczesnej drukarni Smart Print Shop oraz innowacyjnej filozofii Heidelberga Push to Stop, polegającej na niemal całkowitej automatyzacji procesu drukowania, zwiększa produktywność oraz skraca czas produkcji. Przy dobrze wykwalifikowanym operatorze, odpowiedzialnym za zaprogramowanie maszyny, automatyzacja zapewni swobodę drukarń by mogły więcej czasu poświęcić na rozwijanie swojego rynku i wprowadzanie innowacji.

 

Speedmastery

Heidelberg zapowiada produkcje najbardziej inteligentnych i zautomatyzowanych Speedmasterów wszechczasów. Nowa generacja zostanie pokazana na rynku jeszcze w 2020 roku. Zarówno w małym, średnim jak i dużym formacie producent wyposaża je w nową funkcjonalność Push to Stop, dzięki czemu klienci uzyskają połączenie z usługami w chmurze i będą mieli stały dostęp zarówno do obecnych, jak i przyszłych rozwiązań. Rainer Wolf, szef działu maszyn offsetowych w Heidelbergu uważa, że szereg wprowadzonych innowacji zawartych w maszynach wypełnią luki w automatyzacji całego łańcucha procesów, rozwiązując problemy napotykane przez klientów. Oprócz przedstawienia możliwości sztucznej inteligencji i systemów wspomagających, zapowiedział także rozwój logistyki płyt drukowych.

 

Plate to Unit

Planowana prezentacja innowacyjnego rozwiązania zautomatyzowanej logistyki płyt drukowych będzie miała ogromny wpływ dla offsetowego druku arkuszowego. Dzięki temu rozwiązaniu płyty drukowe będą w odpowiedniej kolejności automatycznie dostarczane do zespołów drukujących, a płyty zużyte będą usuwane. Zapewni to większą niezawodność procesu przy jednoczesnym zmniejszeniu obciążenia dla operatora, a także zminimalizuje uszkodzenia płyt, przyczyniających się do wzrostu ilości makulatury. Firma zapowiada także, że ich rozwiązania nie będą polegać na bezpośrednim zwiększeniu prędkości maszyny drukującej, a na zoptymalizowaniu i skoordynowaniu całościowego procesu mogącego wpłynąć na zwiększenie produktywności oraz osiągnięcie wydajności na najwyższym poziomie.

Komentarz miesiąca

List do Covid-19

Szanowny Panie,

 

od jakiegoś czasu szaleje Pan w całej Polsce i na Świecie. Zaatakował Pan wprawdzie tylko niespełna 1 procent populacji, ale aż 99,9 procent nagłówków w gazetach. Założę się, że z pewnością wolałby Pan, by sytuacja była odwrotna. Wkradł się Pan bowiem na każdy możliwy obszar, na stronach gazet znaleźć można nagłówki z tak postawionymi pytaniami: „Co koronawirus oznacza dla organizacji Mistrzostw Świata w 2021 roku w Salt Lake City?”, a także „Czy dozwolone jest przytulanie się w snach?” – co tylko dowodzi najgorszego…

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty