Drukarnia Franczak z Bydgoszczy zdecydowała się na inwestycję w wąskowstęgową maszynę Gallus Labelmaster 440, która ma zostać wdrożona w ramach unijnego projektu dotyczącego rozwoju etykiet powlekanych lakierami opartymi na surowcach odnawialnych. Za realizację przedsięwzięcia odpowiada Heidelberg.
Bydgoska drukarnia od lat rozwija działalność w obszarze produkcji etykiet i systematycznie rozbudowuje swoje zaplecze technologiczne. Firma przeszła drogę od niewielkiego punktu usługowego do nowoczesnej drukarni z rozbudowanym parkiem maszynowym oraz własnym zapleczem projektowym i przygotowalnią CTP. Dziś koncentruje się przede wszystkim na produkcji etykiet w technologii fleksograficznej oraz realizacji wymagających zleceń dla różnych segmentów rynku.
Dopasowanie do potrzeb
Nowa maszyna zostanie dostarczona w wersji Advanced i wyposażona w wydajny system utrwalania GEW E2C z możliwością zastosowania lamp LED chłodzonych powietrzem AeroLED. Takie rozwiązanie ma zwiększyć możliwości drukarni w zakresie produkcji etykiet o wysokim stopniu przetworzenia, które są kluczowym elementem realizowanego projektu. Dostawa urządzenia planowana jest jeszcze w bieżącym roku, co pozwoli drukarni szybciej rozpocząć prace w nowej technologii i wdrożyć kolejne etapy projektu.
Wybór dostawcy był poprzedzony analizą różnych ofert dostępnych na rynku. Pod uwagę brano zarówno dotychczasowych partnerów, jak i nowe technologie. Ostatecznie zdecydowano się na rozwiązanie, które spełniło wymagania techniczne i handlowe, a jednocześnie odpowiadało na potrzeby związane z planowanym rozwojem produkcji. Wersja Labelmaster 440 Advanced charakteryzuje się modułową konstrukcją, co pozwala na elastyczne dostosowanie funkcji do potrzeb produkcyjnych. Istotnym elementem decyzji była możliwość rozbudowy maszyny o technologie LED oraz dostęp do wiedzy technologicznej w zakresie druku specjalistycznego. Konfiguracja urządzenia została dopasowana do wysokich wymagań jakościowych stawianych przez drukarnię.
Maszyna od lat funkcjonuje na rynku i jest wykorzystywana w wielu zakładach produkcyjnych, także w Polsce, gdzie sprawdza się w produkcji etykiet o szerokości wstęgi 440 mm.

© Heidelberg