Metaliczny połysk. Sun Chemical stawia na nowe farbySun Chemical rozszerza portfolio metalicznych farb drukarskich, odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie rynku na opakowania z wyraźnym efektem dekoracyjnym i większą elastycznością produkcyjną. Istotny jest nie tylko sam połysk, lecz również szersze spektrum efektów wizualnych - od bardziej subtelnych po mocno lustrzane.
Nowa oferta obejmuje rozwiązania dla fleksografii i rotograwiury, w tym systemy wodne, rozpuszczalne czy UV, które można dopasować do różnych procesów drukowych jak i poziomów efektów dodatkowych. W praktyce da to drukarniom większą swobodę przy projektowaniu opakowań, które muszą jednocześnie przyciągać wzrok, ale także zapewniać wysoką wydajność na linii produkcyjnej. Nowe farby mają wspierać różne formaty i podłoża, i pozwalać na zachowanie spójności jakości w całym procesie druku.
Cała gama efektów Linia ma odpowiadać na potrzeby marek, które chcą się wyróżnić bez rezygnacji z kompatybilności z istniejącymi już liniami produkcyjnymi. Rozwiązania można stosować w wielu segmentach opakowań, gdzie liczy się estetyka czy wysoka jakość nadruku. W portfolio znalazły się metaliczne farby oparte na pigmentach opracowanych przez firmę, jak i różne geometrie płatków, które pozwalają manipulować intensywnością efektu. Użytkownik może więc wybierać między bardziej subtelnym połyskiem a mocniejszym, bardziej spektakularnym wyglądem - w zależności od budżetu, podłoża, oczekiwań względem efektu końcowego.
Elastyczność w produkcji Metaliczne farby są dedykowane przede wszystkim opakowaniom premium, dla których efekt wizualny jest ważną częścią marki i jej przekazu na rynku. Rozwiązania Sun Chemical mają wspierać opakowania, etykiety, bądź inne nośniki, gdzie nie tylko technologia druku ma znaczenie, ale także ekspozycja produktu. Nowe farby są kompatybilne z różnymi środowiskami produkcyjnymi. Dostępność systemów wodnych, rozpuszczalnych i UV oznacza, że drukarnie mogą dobrać rozwiązanie do konkretnej linii i wymagań procesu, zamiast dostosowywać całą produkcję do tylko jednego typu farby.
© Photogenica
|