Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Biznes

Kolejna podwyżka cen

Firma Sappi po raz kolejny ogłosiła podwyżkę cen na wszystkie rodzaje tektury falistej o 8-10 procent dla dostaw realizowanych od 1 lipca 2021 roku. Jak podkreśla producent, utrzymujący się wzrost kosztów związany z dostawą surowców, w szczególności masy celulozowej, chemikaliów i energii w połączeniu z wysokimi stawkami transportu sprawia, że korekty cen nieuniknione.

więcej »

Z nadzieją na przyszłość

Heidelberger Druckmaschinen spodziewa się powrotu do rentownego wzrostu w roku obrotowym 2021/2022 w związku z poprawiającą się sytuacją w zakresie zamówień i pozytywnym wpływem transformacji grupy. Mimo utrzymującej się niepewności co do czasu trwania i zakresu negatywnych skutków pandemii COVID-19 w roku obrotowym 2021/2022, firma spodziewa się wzrostu obrotów z 1 913 milionów do co najmniej 2 miliardów euro.

więcej »

EFI podnosi ceny

Firma EFI dołączyła do grona innych dostawców z branży, ogłaszając podwyżki cen, które będą dotyczyć przede wszystkim produktów do druku atramentowego. Zmiany te związane są z problemami w ogólnoświatowym łańcuchu dostaw, które wpływają na koszty związane z transportem, zakupem surowców i chemikaliów.

więcej »

Dario Urbinati dyrektorem sprzedaży

Dario Urbinati został mianowany na stanowisko dyrektora sprzedaży w firmie Gallus. Nowy kierownik działu pracował wcześniej m.in. jako dyrektor zarządzający działu sprzedaży i serwisu Gallus South East Asia. Przed przejęciem nowego stanowiska był dyrektorem sprzedaży i marketingu w firmie Actega Metal Print w Niemczech.

więcej »

Sachsen w rękach Model Group

Firma Stora Enso podpisała umowę o sprzedaży papierni Sachsen w Eilenburgu w Niemczech szwajcarskiej firmie Model Group. Roczne moce produkcyjne zakładu wynoszą 310 tysięcy ton specjalistycznych podłoży gazetowych, wytwarzanych z papieru pochodzącego z recyklingu.

więcej »

Zakup udziałów w Zollikofer

Od lipca 2021 roku Koehler Renewable Energy, będący częścią grupy Koehler, przejmie 60 procent udziałów w grupie Zollikofer w celu zapewnienia długoterminowych dostaw surowców na biomasę dla swoich elektrowni. Grupa Koehler postawiła sobie za cel, aby do 2030 roku wykorzystywać więcej energii ze źródeł odnawialnych do produkcji papieru.

więcej »

Nowy zakład pod Wrocławiem

Firma hubergroup Print Solutions otwiera nowy zakład produkcyjny w Polsce pod Wrocławiem, zwiększając swoje możliwości produkcyjne na terenie Europy. Łącznie cały obiekt wraz z magazynami zajmie ponad 23 tysiące metrów kwadratowych.

więcej »

LFP tworzy dział Refurbish

LFP Industrial Solutions, dystrybutor i integrator przemysłowych urządzeń cyfrowych marki Durst, postanowił utworzyć w Polsce dział refurbish, który umożliwi klientom zakup maszyn używanych.

 

więcej »

UPM sprzedaje papiernie

Firma UPM Kymmene podpisała umowę sprzedaży zakładu produkcji papieru gazetowego w Shotton w Północnej Walii (Wielka Brytania) wraz ze wszystkimi powiązanymi aktywami na rzecz Eren Paper, spółki zależnej Modern Karton Sanayi Ve Ticaret, zajmującej się produkcją tektury falistej i opakowań z tektury falistej, należącej do tureckiego konglomeratu przemysłowego Eren Holding („Eren”).

więcej »

Know-how od Hybrid Software

Firma Agfa planuje rozszerzyć współpracę z obecnym partnerem, grupą Global Graphics poza technologię RIP. Do grona jej wieloletnich partnerów w zakresie rozwoju oprogramowania dołączy bowiem firma Hybrid Software, będąca spółką zależną Global Graphics.

więcej »

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty