Kalendarium

24-26.11.2020 · InPrint Munich, Milan

12-14.01.2021 · Viscom, Düsseldorf

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

25.02-03.03.2021 · Interpack, Düsseldorf

20-30.04.2021 · drupa, Düsseldorf

Biznes

Spadek 71% w reklamie zewnętrznej

Izba Gospodarcza Reklamy Zewnętrznej opublikowała raport wielkości sprzedaży reklamy zewnętrznej w Polsce (OOH, DOOH,Tranzyt) w drugim kwartale 2020 roku, która wyniosła 46,5 milionów złotych.

więcej »

Gallus zdaje egzamin

W zaledwie miesiąc od instalacji, spółka Birkhäuser + GBC może pochwalić się pozytywnymi wynikami maszyny Gallus Labelfire od firmy Heidelberg. Dzięki nowemu rozwiązaniu w zakładzie w Reinach, Birkhäuser może drukować różnorodne etykiety i elastyczne opakowania zgodnie z niskimi wymaganiami migracyjnymi.

więcej »

Kornit przejmuje Custom Gateaway

Firma Kornit Digital, specjalizująca się w technologii druku cyfrowego na tekstyliach, przejęła producenta rozwiązań w zakresie oprogramowania do zarządzania przepływem pracy Custom Gateway.

więcej »

Heidelberg wykupuje obligacje

Wiodący producent maszyn drukujących Heidelberg podejmuje kolejny krok w kierunku stabilizacji i transformacji finansowej. Firma spłaci wysokooprocentowane obligacje o łącznej wartości 150 milionów euro, których termin zapadalności wypada w 2022 roku.

więcej »

Goebel kupuje społkę MM

Firma Muller Martini sprzedała swoją spółkę MM Druckmaschinen w Maulburgu Grupie Goebel. Decyzja zapadała sześć lat po wstrzymaniu produkcji zwojowych maszyn drukujących.

więcej »

Cerm uzyskuje niezależność

Firma Cerm, globalny dostawca oprogramowania MIS dla przemysłu poligraficznego, uzyskał pełną niezależność poprzez wykup menadżerski (MBO) od producenta maszyn drukujących Heidelberger Druckmaschinen.

więcej »

Regeneracja branży druku

Heidelberg opublikował nowe statystyki swojego Raportu Klimatycznego, który obejmuje działalność branży druku do 15 lipca 2020 roku. Print Media Industry Climate Report powstał z myślą monitorowania działania maszyn a przy okazji stanu poszczególnych segmentów rynku i ich sytuacji w różnych obszarach świata, szczególnie w czasie pandemii.

więcej »

Lito wzmacnia Miller Graphics

Europejski dostawca fleksograficznych form drukowanych Miller Graphics wzmocnił swoją ofertę, przejmując wszystkie udziały w spółce Lito AB, która oferuje narzędzia oraz usługi do zarządzania przepływem i automatyzacji procesów związanych z mediami „on-line”.

więcej »

Rezygnacje i potwierdzenia

Decyzje Siegwerk i Sitmy z pewnością nie ucieszą organizatorów targów poligraficznych drupa. Zarówno dostawca farb drukarskich do opakowań i etykiet, jak i producent systemów pakowania, poinformowali o rezygnacji z udziału w tym międzynarodowym wydarzeniu.

więcej »

Zakończenie przejęcia Antalis

Japoński producent papieru, Kokusai Pulp & Paper, ostatecznie przejął firmę Antalis, która od momentu przejęcia stanowi jego europejską spółką zależną. Firma posiada 83,7 procent akcji Antalis. Zrefinansowała ona także 100 mln euro niespłaconego zadłużenia spółki zależnej.

więcej »

Komentarz miesiąca

List do Covid-19

Szanowny Panie,

 

od jakiegoś czasu szaleje Pan w całej Polsce i na Świecie. Zaatakował Pan wprawdzie tylko niespełna 1 procent populacji, ale aż 99,9 procent nagłówków w gazetach. Założę się, że z pewnością wolałby Pan, by sytuacja była odwrotna. Wkradł się Pan bowiem na każdy możliwy obszar, na stronach gazet znaleźć można nagłówki z tak postawionymi pytaniami: „Co koronawirus oznacza dla organizacji Mistrzostw Świata w 2021 roku w Salt Lake City?”, a także „Czy dozwolone jest przytulanie się w snach?” – co tylko dowodzi najgorszego…

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty