Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Biznes

Drukarnia JKB Print. Kolejny etap rozwoju

Rozwój i dbałość o najwyższą jakość produktów i usług to kluczowe wartości drukarni JKB Print. Dlatego też przy wyborze dostawcy urządzeń, firma kierowała się przede wszystkim konkretnymi korzyściami, jakie może ono przynieść dla jej klientów. Decyzja o inwestycji w kolejne rozwiązanie z oferty Duplo Polska to nie tylko wzmocnienie pozycji firmy na rynku, ale przede wszystkim doskonała odpowiedź na rosnące potrzeby klientów.

więcej »

Nowy CEO w XSYS. Zmiana u sterów

XSYS, wiodący dostawca zintegrowanych rozwiązań dla druku fleksograficznego, typograficznego i prepress, ogłosił nowego dyrektora generalnego. Odchodzącą ze stanowiska Dagmar Schmidt zastąpił Oliver Dohn.

więcej »

Wolność słowa w New York Times. Dziennikarka zwolniona

Jasmine Hughes, dziennikarka i redaktorka „The New York Times Magazine” została zmuszona do odejścia z pracy po podpisaniu się pod listem wspierającym Palestyńczyków przeciwko polityce Izraela. List został wysłany przez grupę o nazwie Writers Against the War on Gaza.

więcej »

Arnd Riekenbrauck w IST Metz. Nowe kierownictwo

Arnd Riekenbrauck w firmie IST Metz przejął kierownictwo nad zespołem sprzedaży w sektorze Web and Converting. Zadaniem tego działu jest projektowanie i sprzedaż wysokowydajnych technologii UV, LED i ekscymerowych dla sektora druku i powlekania. Riekenbrauck już w przeszłości zajmował ważne, kluczowe stanowiska w firmie.

więcej »

Zarządzanie mobilnością przedsiębiorstwa. Sato i Cipher Lab

Firma Sato, pionier w dziedzinie rozwiązań do automatycznej identyfikacji i etykietowania, nawiązała współpracę z firmą CipherLab, międzynarodowym dostawcą rozwiązań do automatycznej identyfikacji i przechwytywania danych. Przedsiębiorstwa zaprezentowały zintegrowane oprogramowanie ReMoCloud × Sos służące do zarządzania mobilnością przedsiębiorstwa.

więcej »

UN Global Compact. Heidelberg na rzecz ekologii

Organizacja Narodów Zjednoczonych potwierdziła włączenie Heidelberg do największej na świecie inicjatywy na rzecz zrównoważonego i odpowiedzialnego rozwoju przedsiębiorstw. Dołączając do programu UN Global Compact firma podkreśla swoje zaangażowanie w dostosowanie swojej strategii korporacyjnej do zasad zrównoważonego rozwoju w zakresie praw człowieka, standardów pracy, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Firma już w przeszłości aktywnie promowała ochronę środowiska i odpowiedzialność społeczną, a stając się częścią UN Global Compact, jeszcze bardziej wzmocni te wysiłki.

więcej »

Zmiany na rynku prasy. Polska Press na sprzedaż?

W debacie publicznej pojawiła się kwestia sprzedaży grupy medialnej Polska Press przez Orlen. Spekulacje dotyczą odsprzedania grupy Polska Press jeszcze przed objęciem władzy przez nowy rząd. Koncern Orlen zaprzecza doniesieniom o prowadzeniu rozmów na temat sprzedaży grupy medialnej Polska Press.

więcej »

Przyszłość prasy drukowanej. Znikające tytuły

Prasa drukowana przechodzi obecnie zmiany. Wiele tytułów zostaje zamkniętych, a członkowie redakcji niejednokrotnie dostają wypowiedzenia w ramach zwolnień grupowych. Odpowiedzią na ciężką sytuację na rynku jest także likwidacja niektórych wydawnictw lub przejmowanie poszczególnych wydawnictw przez silniejsze podmioty.

więcej »

Zwolnienia w The Washington Post. Cięcie kosztów

Największa i najstarsza gazeta codzienna w Stanach Zjednoczonych The Washington Post redukuje liczbę pracowników o 240 osób. Tymczasowa dyrektor generalna dziennika przekazała pracownikom informację o redukcji stanowisk.

więcej »

Transakcja Pluralis i Central International. Akcje Gremi Media sprzedane

Koncern Sorosa, który jest właścicielem spółki Pluralis, przestał być większościowym akcjonariuszem Gremi Media.

więcej »

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty