Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Nowy dyrektor handlowy. Zmiany osobowe w Grupie Polar

Thomasa Raab
© Polar Group

Thomas Raab został z początkiem listopada nowym dyrektor handlowy Grupy Polar. Nowy CFO wnosi wieloletnie międzynarodowe doświadczenie jako dyrektor finansowy i dyrektor generalny w firmach średniej wielkości oraz w korporacjach, takich jak Bosch Rexroth, Bosch i Siemens. Ostatnio był dyrektorem finansowym w firmie Syntegon Technology w Crailsheim (wcześniej Bosch Packaging).
Do nowych obowiązków Thomasa Raab należeć będą oprócz właściwych finansów także działy powiązane - controlling, podatki i prawo. Nowy dyrektor przejmie również odpowiedzialność za HR, Zakupy i IT w ramach Zarządu. W związku z toczącym się postępowaniem restrukturyzacyjnym na podstawie wniosku złożonego do Sądu Okręgowego we Frankfurcie latem tego roku, Thomasa Raab będzie odpowiadał za zarządzanie procesem M&A wobec doradców i inwestorów, a także za koordynację z syndykiem i radą wierzycieli. CEO Grupy Polar Michael Wombacher podkreśla, że w szczególności doświadczenie Thomasa Raab w zakresie przekształceń oraz fuzji i przejęć jest dużym wsparciem w obecnej sytuacji Grupy.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty