Kalendarium

25-27.04.2023 · LogiMat, Stuttgart

04-10.05.2023 · InterPack, Düsseldorf

23-26.05.2023 · Fespa, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

11-14.09.2023 · Labelexpo, Bruksela

Farby Sun Chemical wyróżnione

Jury konkursu doceniło parametry farb SolvaWash w kontekście redukcji odpadów poprawy wskaźnika odzysku w skali globalnej, co jednocześnie może wpłynąć na redukcję kosztów operacyjnych ponoszonych przez producentów opakowań z tworzyw sztucznych.

© Sun Chemical

Seria farb fleksograficznych SolvaWash FL firmy Sun Chemical otrzymała wyróżnienie za innowacyjność w obszarze zrównoważonego rozwoju w tegorocznej edycji konkursu Sustainability Excellence Award, organizowanego przez stowarzyszenie FTA (Flexographic Technical Association). Jak podkreśla firma, jest to jedna z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju w przemyśle opakowaniowym. Z myślą o jego tegorocznej edycji Sun Chemical zgłosiła swój produkt w kategorii „przyjaznych w kontekście recyklingu, zmywalnych farb do zadrukowywania opakowań wykonanych z tworzyw sztucznych”. Tym samym firma chciała zaznaczyć swoje zaangażowanie w tworzenie, wprowadzanie na rynek i promowanie proekologicznych rozwiązań takich jak linia SunSpectro SolvaWash FL. Są one wykorzystywane w druku fleksograficznym, umożliwiając wytwarzanie opakowań z tworzyw sztucznych, które nadają się do recyklingu i są zbieżne z zasadami polityki zrównoważonego rozwoju. Ich receptura zakłada, że farba może być usunięta i oddzielona od odnawialnego tworzywa sztucznego. Tym samym poprawia wskaźnik odzysku samego podłoża i umożliwia uzyskanie środowiskowych certyfikatów przemysłowych, niezwykle ważnych dla wielu właścicieli marek.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty