Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Energooszczędna technologia.ALITE od adphos

© adphos

Dzięki opracowanej przez firmę adphos nowej technologii aLITE (Advanced Light Initiated Thermal Emission) możliwy jest energooszczędny i całkowicie wolny od CO2 druk uszlachetnień na bazie wody na foliach PC.

 

Rozwiązanie suszenia aLITE łączy wysoką moc energii fotonicznej z kontrolowaną temperaturą powietrza uderzeniowego w celu osiągnięcia lokalnej absorpcji pary z określonym usuwaniem wilgoci. Po raz pierwszy umożliwia to quasi-spontaniczne suszenie połączone z dużą dokładnością rejestrowania na materiałach foliowych wrażliwych na temperaturę (np. PVC). Dzięki temu jakość druku jest utrzymywana nawet podczas dynamicznego uruchamiania i wyłączania 5-kolorowego systemu druku wklęsłego. System druku uszlachetnień oparty na systemie aLITE stanowi przekonującą alternatywę dla druku szerokiej gamy aplikacji dostępnych na rynku. Dzięki opartemu na sztucznej inteligencji, zautomatyzowanemu kontrolerowi wydajności suszarki aDC (advanced Dryer Control), system działa jeszcze wydajniej i jest w pełni zautomatyzowany. Kolejną zaletą systemu aLITE jest to, że znaczącą skraca on czas suszenia. Nowe rozwiązanie wymaga zaledwie 1 metra długości suszenia (w porównaniu do 6-8 metrów w przypadku konwencjonalnego procesu) przy prędkości produkcji do 200 m/min. aLITE to rozwiązanie o jednych z najniższych kosztach operacyjnych na rynku, z niskimi wymaganiami inwestycyjnymi wynikającymi z możliwych oszczędności maszyn w połączeniu ze zmniejszonymi kosztami budowy i wymaganiami infrastrukturalnymi. Czas modernizacji istniejących systemów wynosi maksymalnie 24 miesięcy. Zastosowanie technologii aLITE w druku dekoracyjnym uzupełnia dobrze znaną szeroką gamę opcji aplikacji w różnych procesach powlekania powierzchni.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Witamy w roku drupy 2024…

Trudno w to uwierzyć. Po ośmioletniej przerwie w tym roku targi drupa ponownie odbędą się w Düsseldorfie. Oczekiwania są wielkie, ale w branży wciąż niewiele słychać.

 

Jeśli pamiętacie, jakie było typowe „uczucie mrowienia” w okresach poprzedzających poprzednie drupy w ostatnich latach, w porównaniu z tą drupą jest ono właściwie prawie zerowe. „Działanie jak zwykle” jest na porządku dziennym i tak postępują firmy. Niewiele już firm zaprasza przedstawicieli mediów na dobrze zorganizowane i merytoryczne konferencje prasowe i prezentacje z odpowiednim wyprzedzeniem przed targami, aby zaprezentować wspaniałe wieści o nowych produktach. Oszczędza to wysiłek organizacyjny, a przede wszystkim koszty podróży.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty