Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Zwiększona gama barw

Jak podkreśla Tomasz Miękus, nowe plotery zostały wyposażone w technologie, które z jednej strony pozwalają tworzyć wyjątkowe efekty na wydrukach, a z drugiej - wyraźnie ułatwiają codzienną pracę.

© Canon

Firma Canon zaprezentowała nowe plotery wielkoformatowe z serii imagePrograf - modele GP-2000 oraz GP-4000. Jak podkreśla producent, są to pierwsze na rynku urządzenia skalibrowane do wykorzystania neonowych i pastelowych kolorów z gamy Pantone. Dwa nowe modele znacznie zwiększają możliwości serii ploterów przeznaczonych do druku grafik, fotografii oraz materiałów reklamowych. „Pięć specjalnych atramentów rozszerza spektrum wykorzystywanych barw o intensywną żółć, pomarańcz, zieleń i niebieskość. Ale największą zmianę przynosi możliwość druku we fluorescencyjnym różu. To prawdziwy przełom w druku plakatów i grafik wielkoformatowych” - podkreśla Tomasz Miękus, Product Business Developer w Canon Polska. Ponadto, dzięki funkcji inteligentnego umieszczania roli papieru, wszystkie procesy związane z ładowaniem i podawaniem nośnika zostały w pełni zautomatyzowane. Urządzenie wykrywa typ wykorzystywanych mediów oraz szacuje pozostałą ilość papieru na roli. To sprawia, że użytkownikowi pozostaje jedynie fizyczne załadowanie papieru do podajnika, co jest wyjątkowo przydatne w przypadku druku wielkoformatowego. Dodatkowo, jak przekonuje Tomasz Miękus, urządzenia są zabezpieczone przed nieautoryzowanym dostępem innych użytkowników, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo całej firmy, a także poufność poszczególnych projektów.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty