Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Zwiększona gama barw

Jak podkreśla Tomasz Miękus, nowe plotery zostały wyposażone w technologie, które z jednej strony pozwalają tworzyć wyjątkowe efekty na wydrukach, a z drugiej - wyraźnie ułatwiają codzienną pracę.

© Canon

Firma Canon zaprezentowała nowe plotery wielkoformatowe z serii imagePrograf - modele GP-2000 oraz GP-4000. Jak podkreśla producent, są to pierwsze na rynku urządzenia skalibrowane do wykorzystania neonowych i pastelowych kolorów z gamy Pantone. Dwa nowe modele znacznie zwiększają możliwości serii ploterów przeznaczonych do druku grafik, fotografii oraz materiałów reklamowych. „Pięć specjalnych atramentów rozszerza spektrum wykorzystywanych barw o intensywną żółć, pomarańcz, zieleń i niebieskość. Ale największą zmianę przynosi możliwość druku we fluorescencyjnym różu. To prawdziwy przełom w druku plakatów i grafik wielkoformatowych” - podkreśla Tomasz Miękus, Product Business Developer w Canon Polska. Ponadto, dzięki funkcji inteligentnego umieszczania roli papieru, wszystkie procesy związane z ładowaniem i podawaniem nośnika zostały w pełni zautomatyzowane. Urządzenie wykrywa typ wykorzystywanych mediów oraz szacuje pozostałą ilość papieru na roli. To sprawia, że użytkownikowi pozostaje jedynie fizyczne załadowanie papieru do podajnika, co jest wyjątkowo przydatne w przypadku druku wielkoformatowego. Dodatkowo, jak przekonuje Tomasz Miękus, urządzenia są zabezpieczone przed nieautoryzowanym dostępem innych użytkowników, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo całej firmy, a także poufność poszczególnych projektów.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty