Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Koshiro Kudo dyrektorem

Na zdjęciu od lewej: Hideki Kobori oraz Koshiro Kudo.

© Asahi Kasei

Od kwietnia 2022 roku Koshiro Kudo obejmie stanowisko dyrektora generalnego firmy Asahi Kasei, a obecny dyrektor generalny Hideki Kobori zostanie prezesem firmy. Jak twierdzą przedstawiciele firmy, dzięki 40-letniemu doświadczeniu nowy dyrektor generalny „poprowadzi firmę w nowe stulecie” - w maju japońska firma obchodzi 100-lecie istnienia. Koshiro Kudo rozpoczął karierę w Asahi Kasei w 1982 roku. Od tego czasu zajmował rozmaite funkcje w firmie. W 2008 roku został szefem jednostki biznesowej Roica. Później pełnił obowiązki dyrektora jednostki biznesowej Fibers & Textiles oraz Performance Products. Ponadto brał udział w tworzeniu nowego działu materiałów mobilnych, który został uruchomiony w kwietniu 2020 roku. Jako nowy dyrektor generalny będzie miał za zadanie kontynuować ”udaną realizację strategii” swojego poprzednika, który kierował grupą od 2016 roku. Będzie on również dążył do osiągnięcia przez firmę neutralności węglowej do 2050 roku, a w szczególności do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych o co najmniej 30% do 2030 roku.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Witamy w roku drupy 2024…

Trudno w to uwierzyć. Po ośmioletniej przerwie w tym roku targi drupa ponownie odbędą się w Düsseldorfie. Oczekiwania są wielkie, ale w branży wciąż niewiele słychać.

 

Jeśli pamiętacie, jakie było typowe „uczucie mrowienia” w okresach poprzedzających poprzednie drupy w ostatnich latach, w porównaniu z tą drupą jest ono właściwie prawie zerowe. „Działanie jak zwykle” jest na porządku dziennym i tak postępują firmy. Niewiele już firm zaprasza przedstawicieli mediów na dobrze zorganizowane i merytoryczne konferencje prasowe i prezentacje z odpowiednim wyprzedzeniem przed targami, aby zaprezentować wspaniałe wieści o nowych produktach. Oszczędza to wysiłek organizacyjny, a przede wszystkim koszty podróży.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty