Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Cyfryzacja miarą jakości

Firma Mewa dba o zaopatrzenie ponad 190 000 firm w całej Europie. Oferuje tekstylia przemysłowe wielokrotnego użytku, takie jak czyściwa, odzież robocza i ochronna oraz produkty uzupełniające.

„Odbieranie, pranie, ponowna dostawa wypranych czyściw“ - to w wielkim skrócie główne zasady prowadzenia biznesu u firmy Mewa, która od kilku lat udoskonala swoje usługi, wdrażając cyfryzację do swoich procesów produkcyjnych. Pierwszym ulepszonym systemem jest system wynajmu czyściw, podczas którego zabrudzone czyściwa odbierane są w ustalonych terminach od użytkownika, po czym są one prane z zachowaniem odpowiednich standardów i norm, a następnie, po szczegółowej kontroli jakości, wysyłane są ponowne do użytkownika. Cyfryzacja wspiera przy tym perfekcyjną kontrolę wszystkich procesów i gwarantuje, że czyściwa na długo zachowują formę i wysoką wydajność.

Po upraniu czyściwa poddawane są kontroli wizualnej, następnie odbywa się kontrola wspomagana komputerowo. Potem detektory sprawdzają czyściwa pod kątem obecności pozostałych w nich ewentualnie części metali i takie czyściwa również odkładane są na bok. By możliwa była analiza najważniejszych wskaźników procesowych, planowane jest zainstalowanie cyfrowych paneli sterowniczych we wszystkich zakładach firmy. Możliwe będzie tym samym kontrolowanie zużycia zasobów oraz zwiększenie efektywności pracy urządzeń i instalacji.

Innym przykładem cyfryzacji w firmie Mewa jest trzecia linia pralnicza przeznaczona dla czyściw, zbudowana w zakładzie we Francji. Realizowany do tej pory ręcznie system operowania specjalnymi pojemnikami na czyściwa (Mewa Safety Container), zastąpiono wtedy automatycznymi operacjami wspieranymi komputerowo. W średnioterminowej perspektywie wszystkie zakłady Mewa piorące czyściwa mają być wyposażone w zautomatyzowane linie piorące, gdzie również czyszczone będą pojemniki przeznaczone do ich transportowania.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty