Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Cyfryzacja miarą jakości

Firma Mewa dba o zaopatrzenie ponad 190 000 firm w całej Europie. Oferuje tekstylia przemysłowe wielokrotnego użytku, takie jak czyściwa, odzież robocza i ochronna oraz produkty uzupełniające.

„Odbieranie, pranie, ponowna dostawa wypranych czyściw“ - to w wielkim skrócie główne zasady prowadzenia biznesu u firmy Mewa, która od kilku lat udoskonala swoje usługi, wdrażając cyfryzację do swoich procesów produkcyjnych. Pierwszym ulepszonym systemem jest system wynajmu czyściw, podczas którego zabrudzone czyściwa odbierane są w ustalonych terminach od użytkownika, po czym są one prane z zachowaniem odpowiednich standardów i norm, a następnie, po szczegółowej kontroli jakości, wysyłane są ponowne do użytkownika. Cyfryzacja wspiera przy tym perfekcyjną kontrolę wszystkich procesów i gwarantuje, że czyściwa na długo zachowują formę i wysoką wydajność.

Po upraniu czyściwa poddawane są kontroli wizualnej, następnie odbywa się kontrola wspomagana komputerowo. Potem detektory sprawdzają czyściwa pod kątem obecności pozostałych w nich ewentualnie części metali i takie czyściwa również odkładane są na bok. By możliwa była analiza najważniejszych wskaźników procesowych, planowane jest zainstalowanie cyfrowych paneli sterowniczych we wszystkich zakładach firmy. Możliwe będzie tym samym kontrolowanie zużycia zasobów oraz zwiększenie efektywności pracy urządzeń i instalacji.

Innym przykładem cyfryzacji w firmie Mewa jest trzecia linia pralnicza przeznaczona dla czyściw, zbudowana w zakładzie we Francji. Realizowany do tej pory ręcznie system operowania specjalnymi pojemnikami na czyściwa (Mewa Safety Container), zastąpiono wtedy automatycznymi operacjami wspieranymi komputerowo. W średnioterminowej perspektywie wszystkie zakłady Mewa piorące czyściwa mają być wyposażone w zautomatyzowane linie piorące, gdzie również czyszczone będą pojemniki przeznaczone do ich transportowania.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty