Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Stora Enso. Zamknięcie linii w Anjalankoski

© Stora Enso

 

W kwietniu tego roku firma Stora Enso ogłosiła plan trwałego zamknięcia jednej z dwóch maszyn papierniczych i skoncentrowania całej produkcji papieru do produkcji książek na jednej linii w zintegrowanym zakładzie w Anjalankoski w Finlandii. Decyzja motywowana była słabym popytem na papier i wysokimi kosztami nakładów. Negocjacje zostały zakończone, a samo zamknięcie linii nastąpi w czwartym kwartale 2023 roku.

 

Zamknięcie jednej linii produkującej zmniejszy roczną wydajność zakładu o 250 000 ton, a sprzedaż o około 100 milionów euro. Bezpośrednio wpłynie to na 89 pracowników firmy, z których 50 zostanie zwolnionych. Większość ze zwolnień odbędzie się w ramach porozumień emerytalnych. Stora Enso przyznaje, że liczba zwolnień jest i tak mniejsza, niż przewidywano. Firma dalej będzie produkować wybrane gatunki papieru książkowego w ramach drugiej, działającej linii - jednostce produkcji tektury opakowaniowej Ingerois. Jednostka produkcji papieru Anjala zostanie rozwiązana.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty