Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

„Atak na wolność prasy”

Organizacja protestująca przeciwko bierności polityków wobec zmian klimatu Extinction Rebellion zablokowała drukarnie działające na terenie Anglii i Szwecji. Akcja uniemożliwiła dostarczenie na czas milionów egzemplarzy gazet do punktów sprzedaży o tytułach „The Times”, „The Sun”, „Daily Mail”, „Sunday Telegraph” i wiele innych, które według organizacji nie poświęcają wystarczająco dużo uwagi problematyce zmian klimatycznych. Z powodu blokady brytyjski rząd rozważa uznanie organizacji za zorganizowaną grupę przestępczą. Tamtejsi politycy nazwali protest atakiem na wolność prasy i demokrację.

W Polsce również miały ostatnio miejsce protesty organizacji. Na ulicach Warszawy działacze Extinction Rebellion chcieli uwrażliwić polskich polityków na skutki zmian klimatycznych w kraju i żądali od polskiego rządu ustanowienia uchwały ogłaszającej alarm klimatyczny. Jeden z aktywistów organizacji, Błażej Miernikiewicz pokreślił, że w ciągu najbliższych kilku lat będziemy świadkami susz, powodzi i huraganów, jak również wysokich cen żywności wynikających z katastrof klimatycznych. Ekolodzy domagali się przede wszystkim redukcji spalania węgla, ropy oraz gazu jak również zmiany biernej postawy polityków wobec postępujących zmian klimatycznych.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty