Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

„Atak na wolność prasy”

Organizacja protestująca przeciwko bierności polityków wobec zmian klimatu Extinction Rebellion zablokowała drukarnie działające na terenie Anglii i Szwecji. Akcja uniemożliwiła dostarczenie na czas milionów egzemplarzy gazet do punktów sprzedaży o tytułach „The Times”, „The Sun”, „Daily Mail”, „Sunday Telegraph” i wiele innych, które według organizacji nie poświęcają wystarczająco dużo uwagi problematyce zmian klimatycznych. Z powodu blokady brytyjski rząd rozważa uznanie organizacji za zorganizowaną grupę przestępczą. Tamtejsi politycy nazwali protest atakiem na wolność prasy i demokrację.

W Polsce również miały ostatnio miejsce protesty organizacji. Na ulicach Warszawy działacze Extinction Rebellion chcieli uwrażliwić polskich polityków na skutki zmian klimatycznych w kraju i żądali od polskiego rządu ustanowienia uchwały ogłaszającej alarm klimatyczny. Jeden z aktywistów organizacji, Błażej Miernikiewicz pokreślił, że w ciągu najbliższych kilku lat będziemy świadkami susz, powodzi i huraganów, jak również wysokich cen żywności wynikających z katastrof klimatycznych. Ekolodzy domagali się przede wszystkim redukcji spalania węgla, ropy oraz gazu jak również zmiany biernej postawy polityków wobec postępujących zmian klimatycznych.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty