Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

The Guardian blokuje swoje treści. Blokada dla ChatGPT

© Photogenica

Firma OpenAI, twórca ChatGPT, ogłosiła, że właściciele stron internetowych mogą nie zgodzić się na wykorzystywanie zamieszczanych przez nich w internecie treści przez algorytmy AI. The Guarian to kolejny duży wydawca, który nie pozwala na wykorzystywanie publikowanych treści do uczenia sztucznej inteligencji. The Guardian wydał oświadczenie dotyczące wykorzystywania własności intelektualnej zamieszczonej na swojej stronie internetowej. Wydawca poinformował, że wykorzystywanie publikowanych przez niego treści celach komercyjnych jest sprzeczne z przyjętymi przez firmę warunkami świadczenia usług.

ChatGPT wystartował 30 listopada 2023 roku, jako jeden z elementów składowych szerszego zestawu technologii opracowanych przez OpenAI.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty