Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

The Guardian blokuje swoje treści. Blokada dla ChatGPT

© Photogenica

Firma OpenAI, twórca ChatGPT, ogłosiła, że właściciele stron internetowych mogą nie zgodzić się na wykorzystywanie zamieszczanych przez nich w internecie treści przez algorytmy AI. The Guarian to kolejny duży wydawca, który nie pozwala na wykorzystywanie publikowanych treści do uczenia sztucznej inteligencji. The Guardian wydał oświadczenie dotyczące wykorzystywania własności intelektualnej zamieszczonej na swojej stronie internetowej. Wydawca poinformował, że wykorzystywanie publikowanych przez niego treści celach komercyjnych jest sprzeczne z przyjętymi przez firmę warunkami świadczenia usług.

ChatGPT wystartował 30 listopada 2023 roku, jako jeden z elementów składowych szerszego zestawu technologii opracowanych przez OpenAI.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Witamy w roku drupy 2024…

Trudno w to uwierzyć. Po ośmioletniej przerwie w tym roku targi drupa ponownie odbędą się w Düsseldorfie. Oczekiwania są wielkie, ale w branży wciąż niewiele słychać.

 

Jeśli pamiętacie, jakie było typowe „uczucie mrowienia” w okresach poprzedzających poprzednie drupy w ostatnich latach, w porównaniu z tą drupą jest ono właściwie prawie zerowe. „Działanie jak zwykle” jest na porządku dziennym i tak postępują firmy. Niewiele już firm zaprasza przedstawicieli mediów na dobrze zorganizowane i merytoryczne konferencje prasowe i prezentacje z odpowiednim wyprzedzeniem przed targami, aby zaprezentować wspaniałe wieści o nowych produktach. Oszczędza to wysiłek organizacyjny, a przede wszystkim koszty podróży.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty