Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Atramentowe partnerstwo

Jak podkreśla Robert Keane, dyrektor generalny i założyciel firmy Cimpress, technologia atramentowa zapewnia elastyczność, wydajność i pozwala zmniejszyć ilość odpadów, przyczyniając się do realizacji strategii dotyczącej zrównoważonego rozwoju.

© Canon

 

Canon zawarł umowę z Cimpress, na mocy której będzie dostarczać maszyny do druku atramentowego do zakładów firmy. Do tej pory nie sprecyzowano jednak, ilu maszyn dotyczy umowa, ani które lokalizacje zostaną objęte instalacjami. Obecnie technologia do produkcji akcydensów firmy Canon dostępna jest w co najmniej dwóch zakładach Cimpress. W Pixartprinting w Wenecji zainstalowano maszynę drukującą Prostream 1800, z kolei w Druck.at w Austrii zainstalowano na początku tego roku maszynę VarioPrint iX320. Umowa nie jest ograniczona jedynie do akcydensowych maszyn drukujących i obejmuje również maszyny wielkoformatowe, takie jak rozwiązania z serii Colorado i Arizona, jak również maszyny drukujące z serii LabelStream. Jak podkreślają przedstawiciele firmy Canon, rozwiązania atramentowe cieszą się dużą popularnością przede wszystkim wśród drukarni internetowych. Dotyczy to również firmy HP, która w przeszłości była jednym z głównych dostawców maszyn w zakładach Cimpress, a która w ostatnim czasie przekonała do swojej technologii atramentowej firmy Precision Proco i Solopress - zainstalowały one maszynę drukującą Pagewide T250.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty