Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Atramentowe partnerstwo

Jak podkreśla Robert Keane, dyrektor generalny i założyciel firmy Cimpress, technologia atramentowa zapewnia elastyczność, wydajność i pozwala zmniejszyć ilość odpadów, przyczyniając się do realizacji strategii dotyczącej zrównoważonego rozwoju.

© Canon

 

Canon zawarł umowę z Cimpress, na mocy której będzie dostarczać maszyny do druku atramentowego do zakładów firmy. Do tej pory nie sprecyzowano jednak, ilu maszyn dotyczy umowa, ani które lokalizacje zostaną objęte instalacjami. Obecnie technologia do produkcji akcydensów firmy Canon dostępna jest w co najmniej dwóch zakładach Cimpress. W Pixartprinting w Wenecji zainstalowano maszynę drukującą Prostream 1800, z kolei w Druck.at w Austrii zainstalowano na początku tego roku maszynę VarioPrint iX320. Umowa nie jest ograniczona jedynie do akcydensowych maszyn drukujących i obejmuje również maszyny wielkoformatowe, takie jak rozwiązania z serii Colorado i Arizona, jak również maszyny drukujące z serii LabelStream. Jak podkreślają przedstawiciele firmy Canon, rozwiązania atramentowe cieszą się dużą popularnością przede wszystkim wśród drukarni internetowych. Dotyczy to również firmy HP, która w przeszłości była jednym z głównych dostawców maszyn w zakładach Cimpress, a która w ostatnim czasie przekonała do swojej technologii atramentowej firmy Precision Proco i Solopress - zainstalowały one maszynę drukującą Pagewide T250.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty