Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Z arkuszy na zwoje

Po trzech miesiącach pracy linia zainstalowana w Mazowieckim Centrum Poligrafii została obłożona w 2/3, przy realizacji głównie prac średnionakładowych.

 

Drukarnia cyfrowa Mazowieckie Centrum Poligrafii, zajmująca się produkcją wydawniczą, zainwestowała w linię produkcyjną firmy Hunkeler typu roll to stack. Nowa inwestycja jest przeznaczona przede wszystkim do cięcia zadrukowanych zwojów na arkusze i tworzenia bloków książek gotowych do dalszej obróbki. Rozwiązanie w trybie inline z rolową maszyną inkjetową jest jedynym tego rodzaju wdrożeniem w Polsce.

Firma, działająca od 2012 roku, specjalizuje się w produkcji wydawniczej korzystając z technologii cyfrowej, która obejmuje książki w różnych rodzajach opraw, a także publikacje czasopism, katalogów oraz instrukcji obsługi. Linia od Hunkeler pozwoliła zwiększyć firmie jej potencjał produkcyjny o około 150 procent. Jak twierdzi założyciel firmy, Wojciech Hunkiewicz, rozwiązanie rolowe w porównaniu do maszyn arkuszowych sprawniej i szybciej radzi sobie z dużą ilością zamówień i pozwala zwiększyć wydajność i elastyczność produkcji.

„Zupełnie świadomie postawiliśmy na najwyższą automatyzację tego rozwiązania, dzięki czemu linia może zastąpić kilka maszyn arkuszowych – w kontekście jej możliwości produkcyjnych. Wdrożona na początku lipca, już po trzech miesiącach jest obłożona w 2/3, realizując zarówno prace wcześniej wykonywane na kilku urządzeniach arkuszowych jednocześnie, jak też zupełnie nowe zlecenia, których nakłady sięgają kilku tysięcy egzemplarzy. O jej potencjale niech świadczy przeprowadzona przez nas kalkulacja, która pokazała, że przy nakładzie rzędu 6,5 tys. egzemplarzy i objętości sięgającej 700 stron produkcja we wdrożonej właśnie linii jest bardziej opłacalna niż skierowanie tego samego zlecenia do druku offsetowego” – podkreśla Wojciech Hunkiewicz.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty