Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Ploter Sinajet 1007MT. Zakup w Mirage Studio

© Grafmasz

Grafmasz wdrożył ploter tnąco-bigujący Sinajet 1007 MT w warszawskiej drukarni Mirage Studio. Inwestycja w nowy sprzęt pozwoli firmie na wykonywanie części prac w sposób cyfrowy, bez konieczności stosowania wykrojników.

 

Drukarnia Mirage Studio została założona w 1995 roku i oferuje szerokie spectrum działalności od druku offsetowego poprzez cyfrowy i wielkoformatowy, Od 2009 roku drukarnia specjalizuje się w produkcji mockupów.

Ploter tnący Sinajet 1007 MT to zautomatyzowane urządzenie wyposażone w głowicę bigującą z serwomechanizmem, nóż aktywny służący do wycinania materiałów o grubości do 6 mm, nóż wleczony sprawdzający się do nacinania papieru i folii samoprzylepnej oraz cięcia materiału do grubości 2 mm, jak również pisak. Opcjonalnie maszyna może być wyposażona w głowicę z nożem oscylacyjnym pozwalając na cięcie materiału o grubości do 10 mm, nóż V-cut służący do wycinania w tekturze litej rowka w kształcie litery V oraz nóż rotacyjny do cięcia tekstyliów. Na wyposażeniu urządzenia jest również odwijacz, który umożliwia cięcie materiału z roli. Prędkość przejazdu głowicy wynosi do 1500 mm/s, a dokładność do 0,01 mm. Solidna, metalowa konstrukcja gwarantuje sprawne i niezawodne działanie. „Dzięki tej inwestycji zyskaliśmy elastyczne rozwiązanie, które pozwala nam na wycinanie różnych kształtów bez konieczności oczekiwania na nowy wykrojnik. Obniża to znacząco koszty i czas pracy w związku z czym możemy realizować zlecenia w mniejszych nakładach, indywidualnie personalizowane. Ploter ma możliwość rozbudowy o różne narzędzia dzięki czemu jest najbardziej zróżnicowanym z dostępnych na rynku w tym przedziale cenowym. Podczas wnikliwych testów wykonanych w warszawskim showroomie Grafmasz przetestowaliśmy różne aplikacje Efekt prac wykonanych przez techników serwisu Grafmasz zdecydowanie spełnił nasze oczekiwania jakościowe. Firma zapewniła profesjonalną instalację i szkolenie z obsługi urządzenia, co umożliwiło nam szybki start zwrotu tej inwestycji. Do zakupu przekonało nas oprócz atrakcyjnej w stosunku do możliwości ceny, również to, ze urządzenie w standardzie posiada m.in. odczyt kodów QR do automatycznej zmiany programów, jak również moduł TCC do automatycznej kalibracji głębokości cięcia, niedostępny standardowo w innych ploterach tej klasy” powiedział Adam Zieliński właściciel drukarni Mirage Studio.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty