Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Open House Muller Martini. Nowy rozdział w produkcji książek

© Muller Martini

21 września w Muller Martini Print Finishing Center (PFC) w Zofingen zaprezentowano nowe rozwiązanie do produkcji książek, które otwiera zupełnie nowe możliwości przed branżą poligraficzną otworzą się nowe możliwości i ciekawe modele biznesowe. Ponad 120 odwiedzających miało okazję przekonać się na żywo jak wysoki poziom w zakresie automatyzacji, zrównoważonego rozwoju i produktywności można osiągnąć w zakresie produkcji książek.

Podczas Open House najważniejszą atrakcją była prezentacja nowej kompaktowej linii produkcyjnej książek drukowanych na internetowych systemach druku cyfrowego. Dzięki połączeniu SigmaLine Compact, nowej bindownicy Antaro Digital i trójnóżnego trymera InfiniTrim, cyfrowa produkcja książek może zostać podniesiona na nowy poziom produktywności. Dzięki nowej linii firma Muller Martini potwierdziła, że zna aktualne wymagania rynku i tworzy innowacyjne rozwiązania.

Imponujące osiągi
Wydajność linii wynosi 2 000 egzemplarzy na godzinę, co daje trzykrotny wzrost w porównaniu z poprzednimi rozwiązaniami. Do obsługi całej linii produkcyjnej potrzebne są tylko dwie osoby – operator maszyny i pomocnik. Przestrzeń wymagana dla całego łańcucha procesowego, od gięcia przez klejenie po cięcie, wynosi zaledwie 170 m2 – w przeszłości trzeba było oszacować na ponad 300 m2 powierzchni. Cała linia jest niezwykle elastyczna, co jest szczególnie ważne w przypadku krótkich odcinków lub produkcji typu book-of-one.

Imponujący pokaz
W ramach prezentacji linii wyprodukowanych zostało 50 książek, różniących się pod względem długości, formatu i grubości. Cały proces odbył się bez ręcznej interwencji. W ten sposób firma Muller Martini po raz kolejny zademonstrowała, jak elastycznie i efektywnie można produkować zróżnicowane książki i broszury. Za cyfrową obsługę całej linii produkcyjnej odpowiada workflow Connex, który przygotowuje dane do produkcji. Rozwiązanie to ma również wiele do zaoferowania pod względem zrównoważonego rozwoju, w tym oszczędności odpadów i energii. System jest tak niezawodny, że już pierwszy egzemplarz serii może trafić do sprzedaży.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty