Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Na zdrowie. Systemy EyeC Proofiler.

Data publikacji: marzec 2014

Prozdrowotna i modna maksyma brzmiąca: „lepiej zapobiegać, niż leczyć” ma szczególną moc i znaczenie także w sektorze produkcji opakowań – zwłaszcza dla branży farmaceutycznej. Bo kontrola procesów produkcyjnych i poprodukcyjnych z pewnością może zapobiec poważnym konsekwencjom (lepiej wszak zapobiegać!). Kluczowa jest natomiast odpowiedzialność za wyprodukowany towar, która pozwoli uniknąć późniejszych problemów.

 

EyeC jest ekspertem w branży systemów do inspekcji wizyjnej na świecie. Jak tłumaczy Marcin Weksler: „Sukces naszych systemów wizyjnych tkwi nie tylko w zaawansowanej technologii, ale również w prostej implementacji i obsłudze”. 

Jednym z nowoczesnych sposobów prewencji w zakresie bezpieczeństwa produktu są systemy EyeC Proofiler 400 Braille do inspekcji etykiet, którymi dysponuje wrocławska firma Comex. Wdrożenie tych rozwiązań niewątpliwie wpłynęło na postrzeganie firmy jako dostawcy dbającego o zaspokajanie oczekiwań klientów oraz permanentny rozwój know how.

„Postawienie sobie kolejnej poprzeczki w dążeniu do spełnienia oczekiwań klienta nie wynika z obowiązującej mody, ale z poczucia odpowiedzialności za wyprodukowany towar” – podkreśla Paweł Korczak, prezes PPU Comex. Firma istnieje na polskim rynku od 1987 r. i jest m.in. producentem etykiet samoprzylepnych, wysokouszlachetnionych (peel&read, booklet, zdrapek), etykiet z Braillem, kart i etykiet RFID oraz MemoSticków. PPU Comex dystrybuuje również urządzenia etykietujące i znakujące. Od lat inwestuje w maszyny i technologie, dzięki którym oferuje unikalne na skalę światową rozwiązania, jak np. wykorzystanie technologii RFID przy zarządzaniu zleceniami produkcyjnymi. „Wobec gospodarczej globalizacji, a tym samym zwiększonej konkurencji, coraz istotniejsze znaczenie ma know how. W dzisiejszych czasach, gdy dostępność maszyn poligraficznych jest uzależniona wyłącznie od posiadanych możliwości finansowych, konkurowanie na rynku jedynie technologią nie rokuje długoterminowego sukcesu” – mówi Paweł Korczak. – „Stąd też coraz częściej nasi klienci zainteresowani są nie tylko możliwościami technicznymi wytwarzanego produktu, ale domagają się udokumentowania kontroli procesu produkcyjnego i poprodukcyjnego. Standardowym wymaganiem staje się wręcz, aby wytwórca znał również specyfikę wyrobu końcowego, dla którego przeznaczone jest opakowanie czy etykieta. A tego nie kupuje się razem z maszyną – tę niezbędną wiedzę, doświadczenie i kompetencje zdobywa się z latami praktyki i permanentnej nauki”.

 

Know how EyeC

Dlaczego PPU Comex zdecydowało się na rozwiązania EyeC? „Ostatnio poczynione inwestycje w naszej firmie, a wśród nich wdrożenie systemów wizyjnych, były związane z podniesieniem jakości oferowanych produktów. Systemy te zostały zaimplementowane w proces technicznego wytwarzania produktu, jak i w procesy jego kontroli oraz ostatecznej konfekcji” – informuje Paweł Korczak. Według prezesa wrocławskiej drukarni, spośród wielu producentów systemów wizyjnych, to właśnie systemy EyeC wydały się najbardziej dopasowanymi do założeń i potrzeb technicznych. Poza tym są rozwiązaniami o bardzo wielu wdrożeniach w przemyśle farmaceutycznym, notabene uznawanym za najbardziej wymagającego i skrupulatnego klienta – i to właśnie, jak podkreśla Paweł Korczak, dla EyeC jest najlepszą rekomendacją. „Oczywiście wdrożenie systemów wizyjnych EyeC w PPU Comex nie ogranicza się do kontroli produkcji dla przemysłu farmaceutycznego – są one wykorzystywane do kontroli całego asortymentu produkcji, kontroli poprodukcyjnej i konfekcji” – dodaje.

 

O szczegółach

Systemy EyeC Proofiler 400 Braille ze skanerem w formacie A3 zainstalowane w PPU Comex umożliwiają analizę grafiki i tekstów oraz precyzyjne zbadanie zarówno kodów kreskowych 1D i 2D, a także kodu Data Matrix. Weryfikują też punkty Braille’a na etykietach, co nie jest rzeczą prostą z uwagi na ich transparentność. Równie ważna jest unikalna precyzja wykrywania różnic wielkości 0,1 mm2 między obrazem z PDF a nadrukiem na etykiecie (folia lub papier). Wysokie wymagania wobec kontroli jakości swoich produktów sprawiły, że PPU Comex zainwestowało również w ultraszybkie systemy EyeC ProofRunner 450 Color. Wyposażone są w kamerę 4K, której szerokość pola wynosi 450 mm i umożliwia 100-proc. inspekcję błędów drukarskich w tekście oraz w grafice, a także weryfikuje czytelność kodów 1D i 2D (jak Data Matrix i QR), danych zmiennych, jak również bada zgodność kolorów równocześnie w wielu miejscach etykiety. Urządzenie zainstalowane na przewijarce Langer2 od firmy Jurmet pozwala na weryfikację etykiet drukowanych z prędkością do 350 m/min. Dodatkowo posiada funkcję OCR do sprawdzania serializacji na etykietach i wykrywania m.in. powtórzonych numerów. Obydwa modele systemów generują raporty, zapewniające szczegółową informację o wynikach inspekcji.

„EyeC jest partnerem, który 60 proc. swoich urządzeń zainstalował dotychczas w branży farmaceutycznej. Jednak do naszych zalet nie należy tylko najlepsza dostępna technologia, ale również doświadczenie w kompleksowym wdrażaniu systemów w różnych lokalizacjach i na różnych etapach. Połączenie bogatego doświadczenia ze zrozumieniem procesów zachodzących w branży farmaceutycznej i poligraficznej pozwala na zaoferowanie optymalnego rozwiązania dla obydwu branż” – podsumował Marcin Weksler, właściciel oddziału EyeC Polska.

Lepiej więc zapobiegać niepożądanym błędom w druku, niż leczyć „stany zapalne” z klientem czy też końcowym użytkownikiem. Na rynku dostępne są wszak technologiczne i najnowocześniejsze „szczepionki” na wszelakie choroby. Odpowiedzialność w biznesie, podobnie jak zdrowie, jest bezcenna!

 

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty