Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Projekt: eko-opakowania

Od lewej: Michał Drożdż (Koenig & Bauer), Andrzej Płatek, Krzysztof Rosłaniec (obaj Dot2Dot), Sven Strzelczyk, Jan Korenc (obaj Koenig & Bauer).

Grupa Dot2Dot z zakładem w Gdańsku zainwestowała w rozwiązania producenta Koenig&Bauer, w tym maszynę Rapida 106-8-LTTL z modułem do foliowania na zimno. Inwestycja była ściśle związana z projektem badawczym grupy, dotyczącym wprowadzenia nowych proekologicznych rozwiązań opakowaniowych.

Grupa Dot2Dot to w praktyce trzy zakłady poligraficzne znajdujące się w Gdańsku, Batorowie koło Poznania i w Nowym Koniku koło Warszawy. Firma specjalizuje się w produkcji opakowań kartonowych dla różnych marek branży kosmetycznej i spożywczej, oraz dla dużej i średniej wielkości przedsiębiorstw z wielu segmentów rynkowych. Działalność grupy rozwija się także na rynki zagraniczne i dotyczy przede wszystkim krajów Unii Europejskiej.

Na potrzeby projektu przed wybraniem oferty proponowanej przez firmę Koenig & Bauer, Dot2Dot przeprowadziło postępowanie zgodne z zasadą konkurencyjności. Obejmowało ono inwestycję w nową maszynę offsetową, moduł do foliowania na zimno, dwie wieże lakierujące, systemy suszenia i zaawansowane rozwiązania kontrolno-pomiarowe. Najlepiej dopasowaną ofertą okazały się rozwiązania producenta Koenig & Bauer, którego maszyna zostanie uruchomiona w zakładzie firmy w pierwszym kwartale 2021 roku.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty